Головна Новини Ендокринологія Перші результати клінічних випробувань SAB-142 – імуноглобулінів, що затримують прогресування цукрового діабету

9 лютого, 2025

Перші результати клінічних випробувань SAB-142 – імуноглобулінів, що затримують прогресування цукрового діабету

Перші результати клінічних випробувань SAB-142 – імуноглобулінів, що затримують прогресування цукрового діабету

SAB BIO, клінічна біофармацевтична компанія, яка розробляє людський антитимоцитарний імуноглобулін для затримки початку або прогресування діабету 1 типу, оголосила про позитивні результати першої фази досліджень SAB-142 серед здорових добровольців. Дослідження досягло своїх основних цілей, пов’язаних із безпекою та фармакодинамічною активністю, тому експериментальний засіб SAB-142 переходить до наступної фази клінічних випробувань.

SAB-142 – це перший у своєму класі повністю людський поліклональний імуноглобулін, який створено для затримки прогресування або розвитку цукрового діабету 1 типу. Його механізм дії базується на модифікації імунної відповіді, під час якої сповільнюється руйнування β-клітин підшлункової залози. SAB-142 взаємодіє із кількома субпопуляціями імунних клітин, які беруть участь у розвитку аутоімунного руйнування β-клітин. Препарат модулює цитотоксичні Т-клітини, активовані макрофаги та В-клітини, що призводить до зниження атаки на підшлункову залозу. Така дія імуноглобуліну сприяє збереженню вироблення ендогенного інсуліну та зниженню потреби в екзогенній інсулінотерапії.

Однією із ключових переваг SAB-142 є людське походження препарату, що забезпечує нижчі ризики розвитку сироваткової хвороби та інших імунних реакцій, характерних для тваринних антитіл. Згідно з результатами досліджень, препарат загалом добре переносився та продемонстрував сприятливий профіль безпеки. Окрім того, дія SAB-142 ідентична до лабораторних кролів, яких використовували в попередніх дослідженнях. Препарат зберігає рівні С-пептиду, компонента проінсуліну, що свідчить про секреторний резерв β-клітин. Наступний етап досліджень планується 2025 року: учені визначатимуть дози імуноглобуліну, а також його дію на пацієнтах із цукровим діабетом 1 типу.

Джерело: https://ir.sab.bio/news-releases/news-release-details/sab-bio-announces-positive-topline-phase-1-clinical-results