Головна Новини Гастроентерологія Які продукти сприяють покращенню роботи вашого кишечника

21 березня, 2024

Які продукти сприяють покращенню роботи вашого кишечника

Які продукти сприяють покращенню роботи вашого кишечника

Кишковий тракт, безумовно, є однією з найважливіших систем у нашому організмі. Він відповідає не лише за засвоєння корисних речовин з їжі, а й за імунітет, настрій та загальний стан здоров'я. Певні продукти відіграють ключову роль у покращенні роботи кишечника. Та все ж таки, що треба і необхідно їсти, щоб кишечник працював без збоїв? Далі детальніше.

Пребіотики

Пребіотики – це речовини, які живлять корисні бактерії у кишечнику людини. Вони допомагають зберігати рівновагу між «хорошими» і «поганими» бактеріями кишкового тракту, впливаючи на імунітет та загальний стан здоров’я і самопочуття людини. Пребіотики зазвичай містяться у цибулі, часнику, пшениці, бананах та цільних злаках. Звісно, їсти всі ці продукти належить тільки за відсутності алергічної реакції на них.

Пробіотики

Пробіотики – це живі мікроорганізми, які при вживанні у достатній кількості можуть приносити значну користь здоров'ю. Вони сприяють підтримці рівноваги кишкової флори та полегшують травлення. Кращі джерела пробіотиків – це натуральні йогурти без цукру, кефір, квашені овочі без штучних домішок, наприклад, домашня квашена капуста.

Клітковина

Клітковина – це рослинні волокна, які не засвоюються організмом, але мають важливе значення для здоров'я кишечника. Зазвичай нерозчинна клітковина допомагає підтримувати перистальтику і дозволяє людині уникнути закрепів, тоді як розчинна клітковина знижує рівень холестерину та стабілізує рівень цукру в крові (мова не йде про хворих на діабет). Джерелами клітковини є овочі, фрукти, цільні злаки, насіння та горіхи.

Зелений чай

Зелений чай містить антиоксиданти, які покращують здоров'я кишечника. Він також містить катехіни – сполуки, які мають антибактеріальні та протизапальні властивості. Регулярне споживання зеленого чаю допомагає зберегти рівновагу у кишечнику і покращує імунітет людини.

Омега-3 жирні кислоти

Омега-3 жирні кислоти відомі своїми протизапальними властивостями. Вони містяться у таких продуктах, як лосось, волоський горіх, оливки, оселедець, скумбрія, та майже у всіх видах морської риби.


«Для здорового процесу травлення потрібно споживати клітковину – овочі, фрукти, бобові, зелені салати, а для кращої ферментації – кисломолочні продукти, такі як йогурт, кефір або квашена капуста.

В раціоні повинна бути достатня кількість білкової їжі: яйця, біле м'ясо, біла риба. Також можна додавати насіння льону, чіа, артишоки».

Лікар-гастроентеролог Анна Олександрівна Глуговська


Ферментовані продукти

Ферментовані продукти, наприклад, натуральний квас, кефір, капуста чи ферментовані соєві боби (є складовою блюд східної кухні), містять корисні бактерії, які сприяють здоров'ю кишечника. Вони допомагають підтримувати рівновагу між різними видами бактерій у ШКТ та полегшують травлення.

Для діагностики стану шлунково-кишкового тракту необхідно звертатися до гастроентеролога у Києві.