9 травня, 2024
Просте полоскання ротової порожнини як предиктор раку шлунка
Звичайне полоскання порожнини рота може забезпечити раннє виявлення раку шлунка, четвертої провідної причини смертності від раку в усьому світі. Такий тест можливий завдяки дослідженню, яке планують презентувати на Тижні захворювань травної системи (DDW) 2024. Завдяки методу вчені змогли ідентифікувати людей, у яких були передракові стани, що має величезний потенціал для клініцистів. «У світі онкології, якщо пацієнт звертається, коли вже має рак, то це трохи пізно для нього, – каже Шруті Редді Ператі, доктор медичних наук, головний автор дослідження і співробітник Ратґерського університету в Нью-Джерсі. – Ідеальний час, щоб спробувати запобігти раку, – це передракові стани».
Дослідники проаналізували зразки бактерій із ротової порожнини 98 пацієнтів, яким призначено ендоскопічне обстеження, у тому числі 30 хворих на рак шлунка, 30 із передраковими захворюваннями шлунка та 38 здорових осіб контрольної групи. Виявили чіткі відмінності між мікробіомами ротової порожнини здорової групи, порівнюючи з рештою пацієнтів. Учені встановили, що мікробіоми ротової порожнини та шлунка пов’язані, і знання того, які мікроорганізми присутні в роті, свідчить про середовище шлунка. Дослідники також виявили дуже незначну різницю між зразками пацієнтів із передраковими пухлинами та пацієнтів із раком, що вказує на те, що зміни в мікробіомі можуть відбутися, щойно середовище шлунка починає зазнавати змін, які зрештою можуть перетворитися на рак.
Здобуті дані свідчать про те, що лише бактерії ротової порожнини можуть бути біомаркерами ризику раку шлунка. Ґрунтуючись на своїх висновках, автори роботи визначили 13 родів бактерій, які представляють найбільш значні відмінності між контрольною групою та пацієнтами з раком і передраковими захворюваннями. «У Сполучених Штатах немає офіційних рекомендацій щодо скринінгу раку шлунка, і у понад половини пацієнтів виявляють захворювання, коли рак уже на пізній стадії», – ділиться Ператі. Науковці планують провести масштабніші дослідження в кількох установах, щоби переконатися, що результати можна узагальнити для більшої кількості населення.
Джерело: https://ddw.org/