17 квітня, 2025
Учені, які створили газочутливу капсулу, роблять фінальні кроки, що наближають винахід до комерціалізації

Капсула з датчиком газу, що призначена для проковтування та надає інформацію про здоров’я кишечника в реальному часі, максимально наблизилася до ринку. Можливість комерціалізації винаходу доступна завдяки тому, що RMIT (Мельбурнський королівський технологічний університет в Австралії) передав право інтелектуальної власності на винахід компанії Atmo Biosciences, що займається виготовленням медичного обладнання. Зараз спеціалісти RMIT, які в 2018 році створили перший прототип капсули, передали Atmo всі патенти в обмін на частку в компанії.
Перша у світі запатентована технологія може виявляти та вимірювати газоподібні біомаркери в режимі реального часу, щоби покращити діагностику кишкових розладів, на які страждає кожна п’ята людина протягом життя. Після проковтування капсула рухається через шлунково-кишковий тракт і передає інформацію на мобільний додаток. Дослідники націлюються на біомаркери, пов’язані з важкими кишковими розладами: від гастропарезу й закрепів до синдрому надмірного бактеріального росту, синдрому подразненого кишечника та запальних захворювань кишечника.
Генеральний директор Atmo Biosciences Мал Гебблвайт зауважив, що це важлива віха для обох партнерів – і вчених, і компанії. «Наявність RMIT як стратегічного акціонера зміцнює наше спільне зобов’язання щодо виведення цієї інноваційної технології на ринок», – зазначив він. Новий крок знаменує значний успіх на шляху комерціалізації капсули, оскільки тепер науковці очікують на офіційний дозвіл від Управління з контролю за продуктами й медикаментами США (FDA). Це можливо завдяки минулорічному успішному клінічному дослідженню, яке продемонструвало безпеку та ефективність пристрою у 200 учасників із 12 випробувальних центрів у США та Австралії.
Раніше газочутлива капсула Atmo також використовувалась у деяких випробуваннях, наприклад, для оцінки впливу дієти з обмеженим часом харчування на кишкові гази та час, необхідний для проходження їжі через ШКТ. Керівник відділу клінічних питань Atmo Biosciences Кайл Берін зауважив, що випробування продемонструвало потенційну готовність капсули за межами діагностичних застосувань. «Інновація дає уявлення про роботу шлунково-кишкового тракту, включно із ключовими маркерами, такими як регіональна концентрація водню в кишечнику та час проходження через шлунково-кишковий тракт… Ця інформація корисна не тільки клініцистам для діагностики шлунково-кишкових розладів, але також може бути використана дослідниками для визначення впливу та ефективності дієтичних і фармакологічних втручань».
Джерело: https://biopharmaapac.com/news/29/6226/atmo-biosciences-secures-full-ownership-of-core-ip-for-ingestible-gas-sensing-capsule.html