Головна Новини Хірургія Тканинний клей для 3D-друку встановлює новий стандарт у біомедичних технологіях

23 лютого, 2024

Тканинний клей для 3D-друку встановлює новий стандарт у біомедичних технологіях

Тканинний клей для 3D-друку встановлює новий стандарт у біомедичних технологіях

Дослідники з Массачусетського технологічного інституту розробили тканинний клей для 3D-друку, який демонструє чудову адгезію до тканини, здатність швидкого заклеювання при різних хірургічних операціях і унікальну функцію відштовхування крові. Технологія має величезний потенціал для лікування ран. Адгезиви для тканин є альтернативою традиційним методам закриття ран, таким як шви та скоби. Головними перевагами є зменшення травмування тканин, швидше нанесення та потенційно мінімізоване утворення рубців. Незважаючи на ефективність традиційних адгезивів, вони все ж мають певні недоліки. Зокрема, можуть бути менш ефективними при герметизації тканин неправильної форми або дуже рухомих тканин.

Дослідники розробили чорнило для тканинного клею, що містить поліакрилову кислоту, прищеплену до поліуретану. Цей унікальний склад має вирішальне значення для забезпечення міцної адгезії до біологічних тканин. Щоби підвищити функціональність, команда вчених включила у клейку структуру гідрофобну матрицю, що відштовхує кров. Вона діє як захисний бар’єр, який має вирішальне значення для запобігання прямому контакту з рідинами організму та підтримки цілісності клею, особливо у непростих умовах, наприклад, таких, які виникають у тканинах, що кровоточать.

Складний процес починається із точного 3D-друку на предметному склі з гідрофобним покриттям. Це покриття відіграє вирішальну роль у забезпеченні ефективності клею, особливо у присутності біологічних рідин. Потім ізоляційний шар на основі поліуретану наноситься на клейовий. Цей шар при цьому покращує функціональність і стабільність клею. Дослідження біосумісності підтвердили безпеку структури з мінімальною цитотоксичністю, а моделі трахеї, товстої кишки, печінки і стегнової артерії демонструють успішну адгезію та інтеграцію в навколишні тканини.

Джерело: https://www.nature.com/articles/s41467-024-45147-9