Головна Новини Хірургія Інноваційна хірургічна техніка робить комбіновану трансплантацію обличчя та всього ока реальністю

21 жовтня, 2024

Інноваційна хірургічна техніка робить комбіновану трансплантацію обличчя та всього ока реальністю

Інноваційна хірургічна техніка робить комбіновану трансплантацію обличчя та всього ока реальністю

На Клінічному конгресі Американського коледжу хірургів у Сан-Франциско, Каліфорнія, було представлено пояснення того, як хірургічна команда при Нью-Йоркському університеті виконала першу у світі комбіновану трансплантацію обличчя та цілого ока. Досягнення науковців демонструють доцільність такого методу. Під час операції трансплантували ліву очну ямку, включно з прилеглими кістками, а також ніс, ліву верхню та нижню повіки, ліву брову, верхню і нижню губи, а також сегменти черепа, щоки, носа та підборіддя.

Операція, виконана у 2023 році, демонструє значний потенціал для майбутніх процедур трансплантації ока та знаменує важливий прогрес у васкуляризованій композитній алотрансплантації (VCA). Цей тип трансплантації є особливо складним, оскільки, на відміну від пересадки органів, які включають лише один тип тканини, наприклад, нирки чи серця, VCA передбачає використання складної комбінації різних тканин – шкіри, м’язів, кровоносних судин, нервів та іноді кісток – як однієї структури.

Під керівництвом Едуардо Д. Родрігеза, доктора медичних наук університету, в операції брала участь багатопрофільна команда із понад 140 медичних працівників. Операція була виконана 46-річному військовому ветерану з Арканзасу Аарону Джеймсу, який отримав значні пошкодження обличчя та очей унаслідок електротравми. За словами дослідників, головна мета полягала в тому, щоби пересаджене око залишалося життєздатним, і застосовані інноваційні методи були вирішальними для досягнення цього результату. Команда зосередилася на оптимізації кровообігу, що є ключовим фактором довгострокового успіху такого непростого хірургічного втручання.

Основні досягнення цієї операції: зменшення ішемії (техніка шунтування скоротила час без кровообігу, захищаючи трансплантоване око), покращений кровотік (післяопераційні тести підтвердили інтенсивний рух крові до сітківки та інших критичних ділянок), а також хірургічна точність (індивідуальне сканування пацієнта забезпечило точне вирівнювання і зберегло складні структури ока та прилеглих тканин).

«Успішна трансплантація обличчя та цілого ока продемонструвала, що за умови правильної хірургічної техніки пересадка цілого ока можлива і може підтримувати життєздатність у довгостроковій перспективі, – зазначив Брюс Е. Гелб, доктор медичних наук, доцент кафедри хірургії у Школі медицини Гроссмана при Нью-Йоркському університеті. – Аарону Джеймсу, пацієнту, було повідомлено, що, хоча відновлення зору не було метою, збереження здорового васкуляризованого ока є критичним проривом, який може суттєво вплинути на доцільність подібних процедур у майбутньому».

Джерело: https://jamanetwork.com/journals/jama/article-abstract/2823414