Головна Новини Хірургія Учені створили цифрову копію аорти для передопераційної візуалізації кровотоку пацієнта

12 грудня, 2024

Учені створили цифрову копію аорти для передопераційної візуалізації кровотоку пацієнта

Учені створили цифрову копію аорти для передопераційної візуалізації кровотоку пацієнта

Учені Лондонського університету королеви Марії разом із працівниками Barts Health, підрозділу Національної служби охорони здоров’я Англії та Уельсу, розробили інноваційний інструмент, який імітує кровотік в аорті. Цифрова модель, відома як TAVR-AID, є унікальною, оскільки створює персоналізованого цифрового двійника аорти кожного пацієнта, що дозволяє лікарям оцінювати всі можливі хірургічні підходи перед виконанням операції. Симуляція передбачає тік крові після заміни клапана, що керує рішеннями хірургів і потенційно оцінює результати операції. Такий індивідуальний підхід може покращити планування хірургічного втручання та допомогти уникнути ускладнень.

Провідний винахідник, професор Ентоні Матур, пояснює: «TAVR-AID розроблено не для заміни прийняття рішень людиною, а для їхнього покращення. Ми використовуємо КТ, щоби створити точну копію аорти пацієнта, та ехокардіографію для визначення тяжкості стенозу, який лікуємо. Це дозволяє нам імітувати їхній кровотік». Кардіолог додає: «Модель штучного інтелекту застосовуватиме цю симуляцію та дані про здоров’я пацієнта, аби передбачити, який клапан використовувати, якого він має бути розміру, як ми його розташуємо та ризик ускладнень, таких як інсульт, кровотеча або збій роботи пристрою».

Зараз використовують різні підходи до хірургічного лікування недостатності аортального клапана: протезування (встановлення штучного або біологічного протезу, а також TAVI – transcatheter aortic valve implantation, операція, під час якої вводять катетер із протезом через стегнову артерію), пластика (наприклад, операція Озакі – заміна клапана з використанням перикарда пацієнта), пряма вальвулотомія або балонна вальвулопластика. Хірурги повинні ретельно враховувати такі фактори, як розмір, форма та кут аорти, а також індивідуальні особливості пацієнта для забезпечення належного кровотоку і правильної роботи серця з новим клапаном.

Професор Грег Слабо, учений університету, розповідає: «Це винятковий приклад того, як міждисциплінарна співпраця може вирішувати складні проблеми охорони здоров’я. Поєднуючи клінічний досвід, обчислювальне моделювання, штучний інтелект та особливості пацієнта, ми змогли розробити персоналізований підхід цифрової копії [аорти], який може реально змінити результати лікування пацієнтів… Поєднання клінічного мислення і технологічних навичок робить наші моделі складними та найсучаснішими, і водночас вони базуються на практичних клінічних вимогах реального світу». Винахід створено компанією Queen Mary Innovation, яка зараз шукає комерційного партнера, щоб допомогти донести технологію до клініцистів.

Джерело: https://www.news-medical.net/news/20241211/New-tool-helps-surgeons-plan-heart-valve-replacements-with-precision.aspx