Головна Новини Інфекційні хвороби COVID-19: моноклональні антитіла у запобіганні інфекції та нові дані про штам B.1.1.7

13 квітня, 2021

COVID-19: моноклональні антитіла у запобіганні інфекції та нові дані про штам B.1.1.7

COVID-19: моноклональні антитіла у запобіганні інфекції та нові дані про штам B.1.1.7

Дует антитіл допомагає запобігти зараженню

Застосування комбінації моноклональних антитіл casirivimab-imdevimab знижує ризик симптоматичної інфекції SARS-CoV-2 при домашніх контактах із хворими на COVID-19 на 81 %. У дослідженні фази ІІІ близько 1500 людей без антитіл до SARS-CoV-2 або симптомів COVID-19, які жили з інфікованими SARS-CoV-2 особами протягом попередніх 4 днів, були рандомізовані для отримання підшкірного casirivimab-imdevimab або плацебо. До 29 дня у 7,8 % реципієнтів плацебо розвинувся симптоматичний COVID-19 проти 1,5 % реципієнтів, які отримували моноклональні антитіла. Серед тих, у кого розвинулась симптоматична інфекція, симптоми тривали приблизно 3 тижні у реципієнтів плацебо проти 1 тижня у реципієнтів антитіл. У листопаді комбінація casirivimab-imdevimab отримала дозвіл на екстрене використання для лікування легкого та середнього ступенів тяжкості COVID-19 у пацієнтів із високим ризиком, а наприкінці минулого тижня Національний інститут охорони здоров'я (США. – Ред.) офіційно рекомендував її.

Штам B.1.1.7 не пов’язаний із важчим перебігом хвороби

Згідно з результатами досліджень The Lancet Infectious Diseases та The Lancet Public Health, штам B.1.1.7 SARS-CoV-2, вперше виявлений у Великобританії, не пов’язаний із важчим перебігом захворювання, ніж первинний («дикий») штам.

У першому дослідженні дослідники вивчали близько 340 людей, які потрапили до британських лікарень із COVID-19 до середини грудня 2020 року. Геномне секвенування виявило інфекцію B.1.1.7 у 58 % пацієнтів. Не було значущого взаємозв'язку між В.1.1.7 та тяжкістю захворювання або смертю до 28-го дня. Проте докази свідчать про більш високе вірусне навантаження у інфікованих В.1.1.7.

У другому випробуванні дослідники використовували дані програми для симптомів COVID-19 та геномного аналізу Великобританії для відстеження тяжкості симптомів у негоспіталізованих хворих, оскільки B.1.1.7 ставав все більш помітним. Були включені дані про майже 37 000 людей із позитивними тестами на SARS-CoV-2, які повідомили про симптоми у додатку в період із вересня по грудень 2020 року. На тлі все більшого поширення штаму B.1.1.7 повідомлення про симптоми та тривалість захворювання не змінювались. Повідомлення про реінфекцію також не збільшились. Дослідники роблять висновок, що «існуючу інфраструктуру тестування та нагляду не потрібно змінювати спеціально для варіанту B.1.1.7», а «вакцини, ймовірно, залишаться ефективними проти штаму B.1.1.7».

Джерела: Manufacturer's news release on casirivimab-imdevimab

The Lancet Infectious Diseases article on B.1.1.7 

The Lancet Public Health article on B.1.1.7 

COVID-19: Antibody Duo Helps Prevent Infection / B.1.1.7 Variant Not Linked to More Severe Disease (jwatch.org)