17 вересня, 2021
Нові дані щодо доцільності введення підтримувальної дози вакцини Moderna проти COVID-19 через 8 місяців після основної вакцинації
Сьогодні Moderna опублікувала нові дані, які підтверджують аргумент на користь ревакцинації проти COVID-19, зокрема, показуючи, що люди, які отримали перше щеплення мРНК-вакциною в середньому кілька місяців тому, з більшою ймовірністю зазнають проривної інфекції.
Такі висновки випливають із поточного клінічного випробування 3 фази COVE, результати якого Американська адміністрація з контролю за харчовими продуктами та лікарськими засобами (FDA) врахувала при видачі дозволу на екстрене використання вакцини Moderna.
На початковому етапі випробування учасники були випадковим чином рандомізовані для отримання мРНК-вакцини компанії або плацебо.
Оновлені дані випробування COVE демонструють, що 88 випадків проривної інфекції COVID-19 сталося серед 11 431 учасника, вакцинованого з грудня 2020 року до березня 2021 року (49,0 випадків на 1000 людино-років).
На противагу, було зареєстровано 162 випадки проривної інфекції COVID-19 серед 14 746 осіб, щеплених із липня по жовтень 2020 року (77,1 випадків на 1000 людино-років).
Проривні інфекції включають 19 важких випадків. Хоча статистично значущої різниці не виявлено, серед нещодавно вакцинованих спостерігалася тенденція до зменшення кількості важких випадків у розмірі 3,3 на 1000 людино-років порівняно з 6,2 на 1000 людино-років у групі щеплень минулого року.
«Підвищений ризик проривних інфекцій в учасників дослідження COVE, які були щеплені минулого року, порівняно із нещодавно вакцинованими особами, ілюструє ослаблення імунітету та вказує на доцільність посилення імунного захисту», – заявив головний виконавчий директор компанії Moderna Stеphane Bancel.
Консультативний комітет FDA планує засідання з метою ознайомлення з наявними доказами, щоб допомогти Агентству вирішити, чи виправдане введення додаткової дози вакцини.
Джерело: New Moderna Vaccine Data 'Support' Booster Shot After 8 Months (medscape.com)