20 жовтня, 2021
Компанія Valneva повідомляє про позитивні результати фази III для інактивованої ад'ювантної вакцини-кандидата проти COVID-19
Компанія Valneva 18 жовтня повідомила про позитивні результати фази III для своєї інактивованої ад’ювантної вакцини проти COVID-19 – VLA2001.
У випробуванні «Cov-Compare» фази ІІІ взяли участь 4012 осіб у 26 дослідницьких центрах Сполученого Королівства.
Випробування досягло своїх первинних кінцевих точок: VLA2001 продемонструвала перевагу над вакциною порівняння – AZD1222 (ChAdOx1-S) компанії AstraZeneca щодо середнього геометричного титру нейтралізувальних антитіл, а також не меншу ефективність щодо частоти сероконверсії (через два тижні після другої вакцинації, тобто на 43-й день) у дорослих віком 30 років і старше.
Профіль переносимості VLA2001 був значно сприятливішим, ніж у вакцини порівняння.
Головний дослідник професор педіатрії Брістольського університету Адам Фінн вважає, що низькі рівні реактогенності та високі функціональні відповіді антитіл поряд із широкими Т-клітинними відповідями, які спостерігаються при використанні нової вакцини на основі інактивованого цільного вірусу з ад’ювантом, є вельми вражаючими та надзвичайно обнадійливими. Враховуючи той факт, що при розробці VLA2001 використано набагато більш традиційний підхід, ніж при виробництві вакцин, які зараз використовують у Великобританії, Європі та Північній Америці, а також отримані результати, дослідники припускають, що вакцина-кандидат може зіграти важливу роль у подоланні пандемії.
Томас Лінгельбах, генеральний директор Valneva, зазначив: «Ці результати підтверджують переваги, часто пов'язані з інактивованими цільновіріонними вакцинами. Ми прагнемо якомога швидше отримати ліцензію на нашу диференційовану вакцину-кандидата та віримо, що зможемо зробити важливий внесок у глобальну боротьбу з пандемією COVID-19. Ми прагнемо запропонувати альтернативний варіант вакцини для людей, які ще не були вакциновані».
Підприємство компанії Valneva у Лівінгстоні (Шотландія) вже понад десять років виробляє комерційні вакцини, схвалені Управлінням із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США (FDA), Європейським медичним агентством (EMA) та британським агентством із контролю за медичними препаратами (MHRA).