Головна Новини Інфекційні хвороби Відновлення після інфаркту міокарда за допомогою ін’єкційних патчів: оприлюднено перші обнадійливі результати експериментальних досліджень

21 жовтня, 2021

Відновлення після інфаркту міокарда за допомогою ін’єкційних патчів: оприлюднено перші обнадійливі результати експериментальних досліджень

Відновлення після інфаркту міокарда за допомогою ін’єкційних патчів: оприлюднено перші обнадійливі результати експериментальних досліджень

Після інфаркту міокарда у серці відбуваються незворотні зміни, оскільки частина тканин некротизується та згодом рубцюється, а отже, не може отримувати електричні імпульси для належного скорочення та перекачування крові, що призводить до аритмії або ще більш фатальних наслідків.

Сьогодні у лікарському арсеналі є кілька варіантів відновлення пошкодженої тканини серця. Один із них полягає у хірургічній імплантації каркаса, який проводить електричні імпульси та відновлює сигнальну систему серця. Але такі імплантати вимагають операції на відкритому серці, що є вельми ризикованим втручанням.

Також клініцисти можуть використовувати підхід, який дозволяє уникнути розтину грудної клітини, але патч (пластир), що використовується для цих процедур, може не зберігати свою форму при накладенні на пошкоджену тканину.

Нова розробка вчених являє собою ін’єкційний патч, який проводить електричні імпульси та зберігає свою форму після прикріплення до серцевого м’яза.

Пластир ще не пройшов випробування на людях, але перші результати досліджень на тваринах (щурах та свинях) демонструють неабиякий потенціал.

Цей експериментальний патч можна згорнути, протягнути в катетер або шприц і ввести у пошкоджену тканину серця, де він розгортається, прикріплюється та допомагає підтримувати нормальну роботу серця.

Коли дослідники розмістили патч на пошкоджений серцевий м’яз у щурів, вони виявили, що це призвело до відновлення функції серця протягом 4 тижнів. Результати були аналогічними, коли вчені протестували ін’єкційні серцеві патчі на невеликій кількості свиней: спостерігалося покращення насосної функції серця та зменшення відсотка серцевої тканини, що не отримувала достатньої кількості кисню.

Результати досліджень були опубліковані в журналі Nature Biomedical Engineering.

Джерело: https://www.medscape.com/viewarticle/961136?src