Головна Новини Інфекційні хвороби Обставини інфікування коронавірусом SARS-CoV-2 та аналіз ефективності мРНК-вакцин проти варіанта Дельта: нові результати дослідження ComCor

2 грудня, 2021

Обставини інфікування коронавірусом SARS-CoV-2 та аналіз ефективності мРНК-вакцин проти варіанта Дельта: нові результати дослідження ComCor

Обставини інфікування коронавірусом SARS-CoV-2 та аналіз ефективності мРНК-вакцин проти варіанта Дельта: нові результати дослідження ComCor

Інститут Пастера (Франція) у партнерстві з Національним фондом медичного страхування Франції у період із 23 травня по 13 серпня 2021 р. провів четверту частину епідеміологічного дослідження ComCor щодо обставин і місць інфікування коронавірусом SARS-CoV-2 у Франції. Дослідження також було використано для проведення аналізу впливу попереднього зараження COVID-19 та ефективності мРНК-вакцин проти симптоматичної інфекції варіанта Дельта (Delta) у реальних умовах. Висновки були опубліковані у виданні «The Lancet Regional Health Europe» 26 листопада 2021 р.

У четвертій частині дослідження ComCor було проаналізовано дані 12 634 осіб, які отримали позитивний тест на SARS-CoV-2 (у 68 % із них було діагностовано інфекцію дельта-варіантом) у період із 23 травня по 13 серпня 2021 р., та 5560 неінфікованих осіб (контрольна група). Досліджуваний період збігся із поступовим відновленням роботи громадських місць і появою варіанта Дельта на материковій частині Франції.

Аналіз визначив, що закриті бари та приватні вечірки є місцями передачі варіанта Дельта у людей віком до 40 років у період із 9 червня по 9 липня, з більш високим ризиком для чоловіків, ніж для жінок. Цей період збігся з футбольним чемпіонатом Євро-2020, що свідчить про те, що прихильники, які збиралися разом на матчі, могли зіграти певну роль у поширенні вірусу, як це також спостерігалося у Сполученому Королівстві. Коли відкрилися нічні клуби, вони також були місцями передачі.

Люди старше 40 років із дітьми у близькому оточенні мали більший ризик інфікування, який коливався від +30 % для дітей середнього шкільного віку до +90 % для дітей віком до трьох років.

Спільне використання автомобіля з родиною та друзями, а також користування залізничним транспортом підвищувало ризик інфікування на 30 %, поїздка у таксі – на 50 %, метро – на 20 %, користування послугами авіакомпаній – на 70 %.

Не було зафіксовано додаткового ризику зараження для культурних закладів, магазинів (крім маленьких місцевих магазинів), ресторанів (це був період, протягом якого багато ресторанів переважно використовували зони для відпочинку на відкритому повітрі або добре вентильовані закриті приміщення), спортивних заходів та сімейних зустрічей (за винятком весіль, для яких зафіксовано підвищений ризик).

Інкубаційний період штаму Дельта становив 4,3 дні, що може частково пояснити, чому динаміка спалахів, пов’язаних із цим варіантом, була більш серйозною.

Рівень захисту мРНК-вакцин проти варіанта Дельта було оцінено у 67 %. Слід зазначити, що дослідження ComCor не дає можливості зробити оцінки щодо захисту вакцин проти важких форм захворювання, який, за іншими дослідженнями, залишається вище 90 %.

Дослідження ComCor триватиме і використовуватиметься для переоцінки того, як нові заходи боротьби з епідемією і прогрес вакцинації серед населення впливають на місця та обставини передачі інфекції.

Джерело: https://www.worldpharmanews.com/research/5872-comcor-study-new-results-on-places-of-infection-with-sars-cov-2-and-analysis-of-the-efficacy-of-messenger-rna-vaccines-against-the-delta-variant