Головна Новини Інфекційні хвороби CDC оновлює рекомендації щодо масок: тканинні вироби найменш ефективні

20 січня, 2022

CDC оновлює рекомендації щодо масок: тканинні вироби найменш ефективні

CDC оновлює рекомендації щодо масок: тканинні вироби найменш ефективні

Центри з контролю та профілактики захворювань США (CDC) оновили свої рекомендації щодо масок для обличчя, заявивши, що маски з нещільної тканини забезпечують найменший захист від COVID-19, тоді як маски N95 і KN95 – найбільший.

В оновленому керівництві CDC зазначається, що вироби з одношарової тканини забезпечують найменший захист. Кращий захист забезпечують по мірі перелічення: багатошарові тонкоткані вироби, добре підібрані одноразові хірургічні маски та KN95. Загалом, добре підібрані респіратори (включаючи N95), схвалені Національним інститутом професійної безпеки та здоров’я (NIOSH), пропонують найвищий рівень захисту.

Громадяни повинні розглянути можливість носити респіратори N95 і KN95 у певних ситуаціях, наприклад, у людних місцях, йдеться у керівництві. Попередні вказівки викликали занепокоєння щодо дефіциту цих масок. У новому керівництві йдеться, що спеціально позначені «хірургічні» респіратори N95 повинні бути зарезервовані для медичних працівників.

CDC все ще рекомендує дітям до 2 років не носити маски, тоді як учні та співробітники всіх шкіл повинні носити маски, незалежно від статусу вакцинації в регіоні.

«Якщо ви все-таки носите тканинну маску, переконайтеся, що вона має кілька шарів щільно сплетеного дихаючого матеріалу, – зазначають експерти CDC. – Не носіть тканинну маску, якщо на ній є щілини з боків обличчя або носа, клапани видиху або вентиляційні отвори, з одношарової тканини, тонкої тканини, яка не блокує світло або має вологий чи брудний матеріал».

Респіратори N95 або KN95 повинні щільно прилягати до обличчя без зазорів і бути зручними при правильному носінні. Маска або респіратор будуть менш ефективними, якщо вони погано сидять, їх носять неправильно або часто знімають.

Людина повинна розглянути використання респіраторів у таких ситуаціях:

  • Під час догляду за особою, хворою на COVID-19
  • У разі ослабленого імунітету та похилого віку
  • Під час роботи та взаємодії з людьми, які, можливо, не носять маски
  • Під час користування літаком, громадським транспортом тощо
  • У людних приміщеннях або на вулиці
  • Якщо щеплення від COVID-19 не оновлені

 

Джерело: https://www.medscape.com/viewarticle/966757