8 квітня, 2024
Як показало 9-річне дослідження, пероральна вакцина проти ІСШ є успішною альтернативою антибіотикам
Рецидивуючим інфекціям сечовивідних шляхів (ІСШ) можна запобігти у понад половини людей, які отримали пероральну вакцину, що є потенційною альтернативою лікуванню антибіотиками. Початкові результати першого тривалого дослідження безпеки та ефективності вакцини MV140 проти рецидивуючих ІСШ були представлені 6-7 квітня на конгресі Європейської асоціації урологів у Парижі. Висновки показують, що у 54 % учасників дослідження не спостерігалися симптоми ІСШ протягом дев’яти років після вакцинації, без повідомлень про помітні побічні ефекти. Очікується, що остаточні результати дослідження будуть опубліковані до кінця 2024 року.
ІСШ є найпоширенішим типом бактеріальних інфекцій. Із ними стикається половина всіх жінок і кожен п’ятий чоловік, і вони можуть бути болісними та важкими в лікуванні. Рецидивуючі інфекції, що потребують короткочасного лікування антибіотиками, розвиваються у 20-30 % випадків. У зв’язку з тим, що резистентність до антибіотиків зараз зростає, а ліки стають менш ефективними, потрібні нові способи запобігання інфекціям.
MV140 – це нова вакцина проти рецидивуючих ІСШ у вигляді суспензії зі смаком ананаса, яка вводиться перорально під язик щодня протягом трьох місяців. Хоча дослідники раніше вивчали короткострокову безпеку та ефективність MV140, це перше довгострокове дослідження. MV140 складається із суспензії цільноклітинних термоінактивованих бактерій у гліцерині, хлориду натрію, штучного ананасового ароматизатора та води. У неї також включено рівні відсотки вибраних штамів чотирьох видів бактерій (Escherichia coli, Klebsiella pneumoniae, Enterococcus faecalis і Proteus vulgaris). Розроблена іспанською фармацевтичною компанією Immunotek, вакцина MV140 доступна без ліцензії у 26 країнах.
Проведене клініцистами Королівської Беркширської лікарні Великобританії, це довгострокове спостереження розглядало безпеку та ефективність вакцини MV140 у 89 пацієнтів. До щеплення всі учасники страждали від рецидивуючих ІСШ, у більшості жінки. 48 учасників залишалися повністю вільними від інфекції протягом дев’ятирічного спостереження. Середній період без інфекції в когорті становив 54,7 місяця (чотири з половиною роки) – 56,7 місяця для жінок і 44,3 місяця, на рік менше, для чоловіків. 40 % учасників повідомили, що отрималиповторні дози вакцини через 1-2 роки.
Джерело: https://eaucongress.uroweb.org