15 квітня, 2024
Вакцину проти хламідіозу визнано перспективною після успішного першого етапу досліджень
Вакцина проти хламідіозу викликала імунні відповіді під час раннього випробування, обнадіюючи, що одного разу це може допомогти стримати поширення інфекції. Зараз в Америці спостерігається найвищий із 1950-х років рівень захворюваності на інфекції, що передаються статевим шляхом (ІПСШ). За даними Центру з контролю та профілактики захворювань США, найпоширеніша бактеріальна інфекція, що передається статевим шляхом, спричиняється бактеріями класу Chlamidiae. У нових результатах випробувань, опублікованих у журналі Lancet Infectious Diseases, вакцина CTH522 була визнана безпечною та ефективною, оскільки викликала реакцію антитіл.
Хламідіоз також залишається однією з найпоширеніших причин безпліддя в жінок. Окрім цього, бактерії можуть спричинити інфекцію очей – трахому, яка призводить до втрати зору в 1,9 мільйонів людей у всьому світі. У першому етапі випробування, що проходив із 2020 до 2022 року, учасники були порівну розділені на здорових чоловіків і жінок віком у середньому 26 років. Дослідники протестували кілька різних доз вакцини, й учасники отримували або вакцину, або плацебо. Крім ін’єкції в руку, добровольцям дослідження також вводили вакцину у вигляді очних крапель. У результаті у кожного з учасників розвинувся як загальний, так і місцевий імунітет – захист слизових оболонок очей.
Зараз існує лише кілька вакцин, які можуть запобігти іншим інфекціям, що передаються статевим шляхом: вакцина проти вірусу папіломи людини, вакцина проти гепатиту В і вакцина проти віспи мавп, хоча останні дослідження показали, що можуть знадобитися ревакцинаційні дози останньої. Дослідники вже планують запустити наступну більшу фазу випробувань своєї вакцини проти бактерій Chlamidiae. Більшість інфікованих людей не мають симптомів. Вони можуть виникнути лише через кілька тижнів після інфікування, адже відомо, що інкубаційний період становить від двох до шести тижнів. Симптоми у жінок можуть включати виділення з піхви або печіння під час сечовипускання, у чоловіків – виділення з пеніса, печіння під час сечовипускання, біль і набряк одного або обох яєчок.
Джерело: https://www.thelancet.com/journals/laninf/article/PIIS1473-3099(24)00147-6/abstract