Головна Новини Інфекційні хвороби Зміна клімату призводить до зростання ризику вірусних захворювань, що передаються комарами, повідомляє агентство ЄС

12 червня, 2024

Зміна клімату призводить до зростання ризику вірусних захворювань, що передаються комарами, повідомляє агентство ЄС

Зміна клімату призводить до зростання ризику вірусних захворювань, що передаються комарами, повідомляє агентство ЄС

Представники Європейського Союзу (ЄС) попередили про зростання ризику вірусних захворювань у Європі, що передаються комарами, таких як лихоманка Денге та чікунгунья, у зв’язку зі зміною клімату. Європейський центр профілактики та контролю захворювань зазначив, що через те, що спостерігається тенденція до потепління, коли хвилі спеки та повені стають частішими та сильнішими, а літо спекотнішим, для деяких видів комарів, наприклад Aedes albopictus та Aedes aegypti, створюються сприятливі умови для поширення регіоном.

Aedes albopictus є переносником вірусів чікунгунья, лихоманки Денге та енцефаліту Ла Кросс, і він розповсюджується далі на північ і захід Європи. Інший комар, Aedes aegypti, який, як відомо, переносить віруси Денге, гарячки Західного Нілу, жовтої гарячки, чікунгунья та вірус Зіка, мешкає на Кіпрі із 2022 року та поширюється на інші європейські країни. Десять років тому комарі Aedes albopictus часто зустрічалися у 8 європейських країнах і 114 регіонах, а, починаючи із 2023 року, – у 13 країнах і 337 регіонах. У 2023 році в регіоні, що складається із країн ЄС, а також Ісландії, Ліхтенштейну та Норвегії (ЄЕЗ – Європейська економічна зона), було зареєстровано 130 локальних випадків лихоманки Денге, порівнюючи із 71 випадком у 2022 році.

У 2023 році зареєстровано 713 випадків інфікування вірусом Західного Нілу у 123 різних регіонах дев’яти країн ЄС і 67 летальних випадків. Хоча кількість випадків знизилася із 1133 у 2022 році, кількість постраждалих регіонів була найвищою із 2018 року. Стокгольмський Європейський центр профілактики та контролю захворювань поширюється далі на північ, схід і захід Європи і зараз має самопідтримувані популяції у 13 країнах ЄС/ЄЕЗ. Агентство зазначило, що впровадження скоординованих заходів, таких як сітки та використання інсектицидів, а також простих методів, наприклад, захисту від укусів, мають вирішальне значення для боротьби із хворобами, що передаються комарами.

Джерело: https://medicalxpress.com/news/2024-06-dengue-mosquito-borne-diseases-europe.html