Головна Новини Інфекційні хвороби Оновлено рекомендації щодо вакцинації проти респіраторно-синцитіального вірусу для людей старше 75 років

28 червня, 2024

Оновлено рекомендації щодо вакцинації проти респіраторно-синцитіального вірусу для людей старше 75 років

Оновлено рекомендації щодо вакцинації проти респіраторно-синцитіального вірусу для людей старше 75 років

У нових інструкціях щодо вакцинації, опублікованих 26 червня 2024 року, офіційні представники Центру із контролю і профілактики захворювань США тепер рекомендують усім американцям віком 75 років і старше вакцинуватись проти респіраторно-синцитіального вірусу (РСВ) до настання осені. Проте тим, хто трохи молодший – віком від 60 до 74 років, – слід щепитися, лише якщо вони вразливі до вірусу через хронічні захворювання (наприклад, патології легень або серця) або якщо вони живуть у геріатричних пансіонатах. Нові рекомендації стосуються лише дорослих, які не отримали вакцину минулого року, оскільки людям не потрібно робити щеплення щосезону. Найкращий час для вакцинації – кінець літа та початок осені, до того, як вірус почне поширюватися країною, нагадують представники Центру.

РСВ є одноланцюговим РНК-вірусом, що спричиняє інфекції дихальних шляхів. Його назва походить від великих структур, відомих як синцитії, які утворюються, коли інфіковані клітини зливаються. Рівень інфікування зазвичай вищий восени та взимку: вірус спричиняє бронхіоліт у немовлят, застуду в дорослих та більш серйозні респіраторні захворювання, такі як пневмонія, у осіб з ослабленим імунітетом та людей похилого віку. Основні рекомендовані заходи профілактики включають миття рук і уникання тісного контакту з інфікованими людьми. У 2023 році Управління з контролю за продуктами й ліками США схвалило перші вакцини проти РСВ Arexvy (розробка GSK) і Abrysvo (Pfizer) для дорослих віком від 60 років та вагітних жінок. Профілактичне застосування палівізумабу або нірсівемабу може запобігти інфекції в немовлят. Майже чверть американців старше 60 років пройшли вакцинацію торік.

В основі оновлених рекомендацій лежать повідомлення про розлад нервової системи, синдром Гієна – Барре. Кількість нових випадків серед щеплених була вищою, ніж очікувалося, особливо серед тих, хто отримав щеплення компанії Pfizer. Представники Управління відзначили, що немає чітких доказів того, що вакцина спричиняє розлад, проте деякі члени комісії зауважили, що дослідження тривають. Синдром Гієна – Барре – гостра автоімунна запальна полірадикулонейропатія, яка проявляється млявими парезами й паралічами, порушеннями чутливості, а також вегетативними розладами.

Джерело: https://medicalxpress.com/news/2024-06-cdc-rsv-vaccine-advice.html