1 листопада, 2021
Випущено новий консенсусний посібник із клінічного використання МРТ при розсіяному склерозі
Оновлений узгоджений посібник із рутинного клінічного використання магнітно-резонансної томографії (МРТ) при розсіяному склерозі (РС) було випущено спільно трьома міжнародними групами експертів.
Керівництво є результатом співпраці між Консорціумом центрів розсіяного склерозу (CMSC), Європейською організацією з магнітно-резонансної томографії при розсіяному склерозі (MAGNIMS) та Північноамериканською системою візуалізації при розсіяному склерозі (NAIMS).
Серед ключових рекомендацій щодо поліпшення діагностики та лікування РС – способи підвищення прихильності до протоколу. Як зазначив співголова комітету з розробки посібника доктор Девід Лі з Університету Британської Колумбії (Ванкувер, Канада), багато центрів МРТ не дотримуються рекомендацій CMSC 2018 року із візуалізації РС. За його словами, це потенційно обмежує можливості лікарів щодо виявлення ураження, які дозволяють поставити більш ранній та надійний діагноз, а також відстеження динаміки захворювання, які можуть вимагати початку чи зміни терапії.
Загалом новий посібник охоплює широкий спектр тем візуалізації, включаючи використання тривимірної (3D) візуалізації, візуалізацію спинного мозку, а також вказівки щодо використання гадолінію.
Наприклад, напруженість магнітного поля 3 Тесла (Тл) є доцільною при візуалізації мозку за допомогою МРТ, при цьому також може використовуватися мінімальне значення 1,5 Тл. У посібнику зазначається, що при МРТ спинного мозку немає переваги 3 Tл перед 1,5 Tл.
Крім того, тривимірне сканування, яке тепер доступне на більшості сканерів, є кращим, ніж двовимірне сканування. Для МРТ спинного мозку рекомендується не менше двох із трьох сагітальних послідовностей. Також у посібнику підкреслюється значення розумного використання контрастних речовин на основі макроциклічного гадолінію.