Головна Новини Неврологія та нейрохірургія У деяких чоловіків молочні продукти можуть бути фактором ризику розвитку хвороби Паркінсона

11 лютого, 2022

У деяких чоловіків молочні продукти можуть бути фактором ризику розвитку хвороби Паркінсона

У деяких чоловіків молочні продукти можуть бути фактором ризику розвитку хвороби Паркінсона

За даними французьких дослідників, споживання молочних продуктів може підвищити ризик хвороби Паркінсона у чоловіків європейського походження з певним генетичним маркером.

Попередні дослідження продемонстрували, що споживання молочних продуктів є одним із факторів ризику розвитку хвороби Паркінсона. Але не було остаточно встановлено, чи є ця асоціація безпосередньою причиною хвороби, чи вона пояснюється зворотним причинним зв’язком, враховуючи тривалу продромальну фазу захворювання.

Дані 9823 осіб із хворобою Паркінсона та 8376 представників контрольної групи, які брали участь у 23-х дослідженнях, були проаналізовані за допомогою так званої менделівської рандомізації – усіх учасників перевірили на однонуклеотидний поліморфізм за геном лактази. Було виявлено, що наявність зазначених генетичних змін асоціюється з підвищенням ризику захворювання на 70 %.

Подальший аналіз показав, що цей висновок був зумовлений даними від чоловіків, які споживали молочні продукти і мали однонуклеотидний поліморфізм за геном лактази та в яких ризик розвитку хвороби Паркінсона був у 2,5 рази вищим порівняно з жінками, у яких не було виявлено значущої асоціації.

За словами Сілке Аппель-Крессвелл, професора Університету Британської Колумбії у Ванкувері (Канада), результати збігаються з попередніми проспективними когортними дослідженнями, що демонструють підвищений ризик хвороби Паркінсона при більшому споживанні молочних продуктів.

«Наші результати свідчать про те, що споживання молочних продуктів збільшує ризик хвороби Паркінсона. Тому дієти з обмеженим споживанням молока (наприклад, середземноморська) можуть бути корисними щодо профілактики захворювання», – підсумували дослідники.

Середземноморська дієта на сьогодні демонструє найкращі докази зниження ризику хвороби Паркінсона, хоча немає даних щодо переваг при встановленій хворобі Паркінсона. Враховуючи низький ризик середземноморської дієти та встановлені переваги для низки інших захворювань, це загалом безпечна та смачна рекомендація, незалежно від того, чи живе людина із хворобою Паркінсона, чи ні.

 

Джерело: https://www.medscape.com/viewarticle/968206?src