Головна Новини Неврологія та нейрохірургія Міжнародна ліга боротьби з епілепсією пропонує перші рекомендації з лікування депресії при епілепсії

16 лютого, 2022

Міжнародна ліга боротьби з епілепсією пропонує перші рекомендації з лікування депресії при епілепсії

Міжнародна ліга боротьби з епілепсією пропонує перші рекомендації з лікування депресії при епілепсії

Міжнародна ліга боротьби з епілепсією (ILAE) випустила рекомендації щодо лікування депресії у пацієнтів з епілепсією.

Незважаючи на докази того, що депресія є частою супутньою хворобою серед пацієнтів з епілепсією, дані щодо її лікування при епілепсії все ще обмежені, а рекомендації ґрунтуються переважно на індивідуальному клінічному досвіді.

Зазначається, що близько двох третин пацієнтів із депресією не досягають повної ремісії при лікуванні препаратами першої лінії, тоді як близько 50 % пацієнтів з епілепсією не досягають повної ремісії від депресії. Вочевидь, така ситуація потребує стратегій посилення терапії.

Рекомендації ILAE охоплюють лікування уніполярної депресії при епілепсії без інших психіатричних розладів. 

Для пацієнтів із легкою депресією керівництво підтримує психологічне втручання без фармакологічної терапії. Проте, якщо пацієнт хоче використовувати ліки, мав позитивну відповідь на ліки у минулому або немедикаментозні методи лікування раніше були безуспішними чи недоступними, то селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну слід розглядати як терапію першого вибору. При депресії середнього та тяжкого ступеня першим вибором є також селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну.

Якщо пацієнт не реагує на терапію першої лінії, слід розглянути можливість застосування венлафаксину (селективного інгібітору зворотного захоплення серотоніну і норадреналіну) відповідно до інструкцій. Якщо пацієнт реагує на терапію, лікування слід продовжувати щонайменше 6 місяців, а якщо залишкові симптоми зберігаються, лікування слід продовжувати до їх повного зникнення.

Крім цих ключових рекомендацій, керівництво охоплює низку додаткових тем, включаючи інші фармакологічні варіанти, стратегії припинення прийому ліків, електросудомну терапію, світлотерапію, фізичні вправи, стимуляцію блукаючого нерва та повторювану транскраніальну магнітну стимуляцію.

 

Джерело: https://www.medscape.com/viewarticle/968481?src