Головна Новини Неврологія та нейрохірургія Мініатюрний стимулятор мозку як альтернатива лікування депресії та інших психіатричних розладів

15 квітня, 2024

Мініатюрний стимулятор мозку як альтернатива лікування депресії та інших психіатричних розладів

Мініатюрний стимулятор мозку як альтернатива лікування депресії та інших психіатричних розладів

Інженери Університету Райса, приватного дослідницького закладу у Х'юстоні, штат Техас, розробили найменший імплантований стимулятор мозку, роботу якого вже продемонстрували на пацієнті. Завдяки новітній технології магнітоелектричної передачі енергії пристрій розміром із горошину, розроблений у лабораторії університету за співпраці з компанією Motif Neurotech, можна живити без проводів через зовнішній передавач і використовувати для стимуляції мозку через тверду оболонку – захисну оболонку мозку, прикріплену до дна черепа. Пристрій, відомий як Digitally programmable Over-brain Therapeutic (DOT – цифровий позамозковий метод терапії), може революціонізувати лікування депресії та інших психіатричних або неврологічних розладів.

Дослідники вже довели, що їхній мініатюрний пристрій може активувати моторну кору, що призводить до того, що пацієнт рухає рукою. У майбутньому вони зможуть розмістити імплантат над іншими частинами мозку, наприклад, префронтальною корою, що, як очікується, покращить лікування пацієнтів із депресією або іншими розладами. Технологія заснована на матеріалі, який перетворює магнітні поля в електричні імпульси. Цей процес дуже ефективний у невеликих масштабах і має чудову стійкість до зсуву, тобто не потребує складних маневрувань для активації та керування. Пристрій має ширину 9 міліметрів і може видавати 14,5 вольт стимуляції.

Для імплантації знадобиться мінімально інвазивна 30-хвилинна процедура, яка помістить пристрій у кістку над мозком. І імплантат, і розріз будуть практично непомітними, і пацієнт зможе повернутися додому того ж дня. Працівники лабораторії передбачають легке використання технології: лікар призначатиме лікування та надаватиме вказівки щодо використання пристрою, але пацієнти збережуть повний контроль над тим, як проводиться терапія. Повернувшись додому, пацієнт натискає «старт» на своєму телефоні або розумному годиннику, після чого електрична стимуляція від імплантату активує необхідну нейронну мережу всередині мозку.

Для деяких станів, наприклад, епілепсії, пристрій може бути увімкненим постійно або протягом тривалого часу, а для таких розладів, як депресія та обсесивно-компульсивний розлад, для досягнення бажаних змін у функціонуванні цільової нейронної мережі може бути достатньо режиму лише кількох хвилин стимуляції на день. Зараз Motif Neurotech перебуває у процесі очікування схвалення FDA для довгострокових клінічних випробувань на людях. Усі охочі можуть зареєструватися на вебсайті компанії, щоби дізнатися, коли і де вони розпочнуться.

Джерело: https://www.science.org/doi/10.1126/sciadv.adn0858