20 червня, 2024
Революційний пристрій для запису активності мозку отримав схвалення FDA для проведення подальших клінічних випробувань
Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США схвалило проведення клінічних випробувань для перевірки ефективності пристрою, що фіксує активність мозку під час хірургічного втручання. Його розробили інженери Каліфорнійського університету в Сан-Дієго. Нанорозмірні датчики електронної сітки записують електричні сигнали безпосередньо з поверхні людського мозку з рекордною деталізацією. Новий пристрій дає більші шанси для успішного планування і проведення операцій із видалення пухлин головного мозку та лікування резистентної епілепсії.
Висока роздільна здатність сітки для запису сигналів допоможе нейрохірургам мінімізувати ушкодження здорової тканини мозку. Під час хірургічного лікування епілепсії пристрій може покращити здатність точно визначати ділянки мозку, де виникає епілептична активність, для безпечного та ефективного втручання. Нова матриця, відома як платинова нанострижнева сітка (PtNRGrid), містить щільну мережу із 1024 вбудованих датчиків електрокортикографії (ECoG). Пристрій розміщується на поверхні мозку, має товщину приблизно 6 мікрон – менше однієї десятої людської волосини – і вражає своєю гнучкістю.
Датчик може ідеально прилягати до поверхні мозку та згинатися під час руху анатомічних структур, забезпечуючи при цьому високоякісні записи мозкової діяльності з високою роздільною здатністю. Навпаки, сітки ECoG, які сьогодні найчастіше використовуються в хірургії, зазвичай мають від 16 до 64 датчиків. Вони є жорсткими, мають товщину понад 0,5 мм і не відповідають нерівній поверхні мозку.
PtNRGrid був винайдений Шаді Даєхом, професором кафедри електротехніки та комп’ютерної інженерії Каліфорнійського університету в Сан-Дієго і членами його команди. Протягом багатьох років учені під керівництвом професора розробляли технологію PtNRGrid у співпраці з нейрохірургами та медичними дослідниками з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго, Массачусетської загальної лікарні та Орегонського університету охорони здоров’я і науки. Клінічне випробування проведуть із метою демонстрації ефективності пристрою PtNRGrid для відображення як нормальної, так і патологічної активності мозку. На першому етапі хірурги імплантують PtNRGrid 20 пацієнтам, а потім визначать ефективність сітки, порівнюючи з іншими, уже затвердженими пристроями.
Джерело: https://www.science.org/doi/10.1126/scitranslmed.adj7257