23 жовтня, 2024
Ellorarxine, перший у світі препарат для лікування БАС, перевіряють у клінічних дослідженнях із людьми
Дослідження, опубліковане співробітниками Даремського університету в Англії, показало важливі результати для першого у світі лікування патології мотонейронів. Нова лікарська сполука Ellorarxine, розроблена компанією Nevrargenics, продемонструвала значний потенціал у покращенні функціонування нейронів і регенерації нервової системи у хворих на бічний аміотрофічний склероз (БАС). Експерименти показали, що Ellorarxine чинить антиоксидантну та протизапальну дію.
Бічний аміотрофічний склероз, також відомий як хвороба Лу Геріга, вражає сотні тисяч людей у всьому світі. Зазвичай дебютуєу пацієнтів середнього віку і з часом руйнує рухові нейрони, поступово позбавляючи їх здатності ходити, говорити, ковтати й дихати. Очікувана тривалість життя становить від двох до п’яти років після встановлення діагнозу й не змінюється, незважаючи на десятиліття досліджень хвороби. Сьогодні немає етіологічного лікування патології, клініцисти застосовують лише симптоматичну терапію.
Одним із найцікавіших аспектів нового препарату є його здатність впливати на те, що дослідники називають «3Н» — нейрозахист, нейропластичність і нейрорепарацію. Цей комплексний підхід рідко трапляється в потенційних методах лікування БАС і є значним прогресом у цій галузі. Дослідники помітили, що препарат збільшує експресію MAP2, білка, необхідного для росту та функціонування нейронів. Ellorarxine також індукує ріст аксонів і покращує життєздатність мітохондрій, що є важливими для підтримки здорових нейронів.
Нові багатонадійні результати допомогли препарату отримати схвалення від Агентства з регулювання лікарських засобів і продуктів охорони здоров’я (MHRA) для початку випробувань на людях. Професор Пол Чазо з Даремського університету, провідний керівник дослідження, розповідає: «Я шукав такий препарат, як Ellorarxine, понад 30 років. Він спрямований на «3Н», що забезпечує раціональне рішення для боротьби зі складністю нейродегенеративних захворювань, у тому числі захворювань моторних нейронів».
Джерело: https://www.mdpi.com/1422-0067/25/18/9764