Головна Новини Офтальмологія Під час діагностики інфекцій рогівки штучний інтелект володіє точністю, вищою за лікарську

25 жовтня, 2024

Під час діагностики інфекцій рогівки штучний інтелект володіє точністю, вищою за лікарську

Під час діагностики інфекцій рогівки штучний інтелект володіє точністю, вищою за лікарську

Офтальмологи в усьому світі можуть користуватися допомогою штучного інтелекту (ШІ) під час діагностики інфекційного кератиту, основної причини помутніння рогівки. Нове дослідження демонструє, що моделі глибокого навчання показали схожі рівні точності для ідентифікації інфекції. Наукова розвідка під керівництвом Даррена Тінга з Бірмінгемського університету у Великій Британії, опублікована в eClinicalMedicine, дослідила чи можна використовувати ШІ для діагностики інфекційного кератиту.

Моделі ШІ в дослідженні відповідали діагностичній точності офтальмологів, демонструючи чутливість 89,2 % і специфічність 93,2 %, порівнюючи із 82,2 % чутливістю і 89,6 % специфічністю офтальмологів. На думку клініцистів, це ідеальний баланс між чутливістю – виявленням захворювання – та специфічністю – низькими рівнями хибнопозитивних результатів. Моделі глибокого навчання під час експериментів проаналізували понад 136 000 зображень рогівки.

Доктор Тінг, старший автор дослідження, офтальмолог-консультант Бірмінгемського університету, зазначив: «Наше дослідження показує, що штучний інтелект має потенціал для швидкої та надійної діагностики, яка може змінити спосіб лікування інфекцій рогівки. Це особливо важливо для регіонів, де доступ до спеціалізованої офтальмології обмежений, і може допомогти зменшити тягар сліпоти, якій можна запобігти, у всьому світі».

Кератит, запальне захворювання рогівки, є головною причиною рогівкової сліпоти. Для більшості кератитів характерний рогівковий синдром: скарги на відчуття стороннього тіла під верхньою повікою, перикорнеальна ін’єкція очного яблука, світлобоязнь, сльозотеча, а також блефароспазм. Провокують процес блефарит, хронічний дакріоцистит або кон’юнктивіт, причиною може бути навіть незначна травма. Лікування ґрунтується на антибіотикотерапії, при загрозі перфорації проводять кератопластику.

Джерело: https://www.thelancet.com/journals/eclinm/article/PIIS2589-5370(24)00466-8/fulltext