16 вересня, 2021
Щороку 15 вересня Всесвітній день боротьби з лімфомами.
Проблема лімфопроліферативних захворювань в Україні є дуже гострою. Відтак, за даними Національного канцер-реєстру України, на даний час у країні зареєстровано близько 60 тисяч пацієнтів з лімфопроліферативними захворюваннями, як-от хвороба Ходжкіна, неходжкінські лімфоми і лейкемії. Кожен день у світі діагностується 1 000 нових випадків лімфоми, але тільки у 35 % пацієнтів встановлюють вірний діагноз при першому зверненні до фахівця.
З нагоди Всесвітнього дня боротьби з лімфомами нещодавно відбулася прес-конференція «Об’єднання зусиль медицини та пацієнтів по упередженню, виявленню та лікуванню лімфом». У заході взяли участь Президентка ВГО «Асоціація допомоги інвалідам та пацієнтам із хронічними лімфопроліферативними захворюваннями» Валентина Юрчишина, зав. відділенням онкогематологіі Національного Інституту раку професорка Ірина Крячок, представниця Національної служби здоров’я України (НСЗУ) Лілія Гудзь та інші профільні фахівці і члени громадських організацій.
Учасники обговорювали важливі і подекуди болючі теми, оскільки сьогодні в Україні система діагностики онкогематологічних хвороб на первинному рівні потребує суттєвого вдосконалення. Сімейні лікарі і навіть профільні фахівці не завжди вчасно рекомендують пацієнтові пройти онкодіагностику, а це затягнуті терміни і втрачений дорогоцінний час життя пацієнта.
На жаль, не всі сучасні методи діагностики раку широко доступні українцям. Наприклад, молекулярно-геномне профілювання виконують лише у деяких медичних лабораторіях.
Сьогодні велику надію покладають на інноваційні препарати, що демонструють відмінні результати у лікуванні найбільш агресивних лімфом, наприклад дифузної В-великоклітинної лімфоми.
Проте чи усім нашим хворим доступне таке лікування?
Тож безліч питань було поставлено щодо доступу пацієнтів із лімфопроліферативними хворобами до безоплатної діагностики та лікування. Лілія Гудзь детально розповіла про наявну програму медичних гарантій та доступні пакети безоплатних медичних послуг для пацієнтів і у чому користь для медичних закладів, які укладають угоду із НСЗУ.
Це була гостра і актуальна бесіда, де проблемні питання розглядалися із багатьох точок зору.
Повна версія прес-конференції «Об’єднання зусиль медицини та пацієнтів по упередженню, виявленню та лікуванню лімфом»