17 квітня, 2024
Тетрацикліни посилюють протипухлинний Т-клітинний імунітет і відкривають новий спосіб боротьби з раком
Ракові клітини ростуть і поширюються, ховаючись від імунної системи організму. Імунотерапія дозволяє імунній системі знаходити та атакувати приховані ракові клітини, допомагаючи хворим на рак жити довше. Інгібітори імунних контрольних точок є найбільш поширеними засобами імунотерапії. Ці препарати розпізнають і блокують білки, які ракові клітини використовують для приховування від імунної системи. Однак патологічні клітини, які не мають цих білків, застосовують різні способи приховування. Оскільки пацієнти не реагують на інгібітори імунних контрольних точок, дослідники прагнуть розробити новий підхід до лікування таких пухлин.
У дослідженні, опублікованому в Journal for ImmunoTherapy of Cancer, науковці з Університету Осаки (Японія) виявили, що тетрацикліни допомагають імунній системі знаходити ракові клітини у спосіб, який відрізняється від сучасної імунотерапії. Ці антибіотики стимулюють імунні клітини, відомі як Т-лімфоцити, атакувати та знищувати ракові клітини. Учені досліджували тетрацикліновий антибіотик міноциклін у крові та пухлинних тканинах пацієнтів із раком легенів. Дослідники встановили, що міноциклін посилює протипухлинну активність Т-лімфоцитів, націлюючись на галактин-1, який є імуносупресивним білком, що виробляється раковими клітинами.
Команда виявила, що галактин-1 допомагає раковим клітинам ховатися від імунної системи, перешкоджаючи цитотоксичним Т-лімфоцитам досягти пухлини. Після лікування тетрацикліном галактин-1 більше не міг зупинити атаку Т-лімфоцитів на пухлину. Блокування галактину-1 може стати ключем до нових методів лікування раку. «Механізм дії цих антибіотиків відрізняється від механізму дії інгібіторів імунних контрольних точок та інших імунотерапій, які використовуються для лікування раку, – зазначає один з авторів Кота Івахорі. – Ми сподіваємося, що це дослідження призведе до розроблення нових ліків, які спрямовані на різні імунні шляхи та зможуть принести користь людям, хворим на рак, особливо для яких імунотерапія неефективна». Антибіотики тетрациклінового ряду вже багато років використовуються для лікування пацієнтів з інфекційними захворюваннями у всьому світі. Тепер ці ліки можуть вказати шлях до нової імунотерапії для хворих на рак, у яких на сьогодні не так багато варіантів лікування.
Джерело: https://jitc.bmj.com/content/12/4/e008334