Головна Новини Онкологія та гематологія Отруйний галій знищує «жадібні» ракові клітини з точністю близько 99 %

25 вересня, 2024

Отруйний галій знищує «жадібні» ракові клітини з точністю близько 99 %

Отруйний галій знищує «жадібні» ракові клітини з точністю близько 99 %

Остеосаркома є найбільш поширеним злоякісним новоутворенням, що походить із кісткової тканини. Незважаючи на комплексні програми лікування, наприклад, неоад'ювантну хіміотерапію та резекцію пухлин, рівень виживаності суттєво не покращився із 1970-х років. Крім того, пацієнти з первинним раком кісток мають підвищений ризик переломів, тому існує нагальна потреба в альтернативних варіантах лікування. Учені Астонського університету в Англії створили нову біоактивну сполуку з молекулами галію, яка вибірково знищує ракові клітини, одночасно стимулюючи ріст нової кістки.

Сполуки галію відіграють важливу роль у лікуванні різних видів раку. Ga є найбільш використовуваним металом для лікування раку після платини. Протипухлинні властивості елементу були підтверджені понад 50 років тому: дослідження, проведені на ДНК тимуса теляти, продемонстрували, що метал може зв’язуватися із ДНК і руйнувати її. Крім того, він може індукувати апоптоз, запускаючи конденсацію хроматину. Ga також запобігає реплікації ДНК шляхом утворення комплексів із TfR і блокує поглинання заліза, що призводить до його дефіциту у клітинах. Метал втручається в залізозалежні шляхи росту пухлинних клітин, діючи як залізоміметик.

Під час експериментів розробили нові біоактивні сполуки на основі натрію, кальцію, фосфорного силікату з галієм для лікування остеосаркоми. Цитотоксичний і протипухлинний ефект перевіряли на клітинах остеосаркоми людини і виявили, що «жадібні» ракові клітини поглинають інноваційний матеріал і самознищуються. Під час лабораторних тестів було знищено 99 % клітин остеосаркоми без руйнування здорових клітин людської кістки. Наступний крок у роботі вчених тепер розділений на два фронти: тестування протиракових властивостей цього матеріалу на метастатичних клітинах кісток і розроблення мінімально інвазивної ін’єкційної пасти для зручного застосування.

Джерело: https://iopscience.iop.org/article/10.1088/1748-605X/ad76f1