3 грудня, 2024
Новий препарат на основі золота виявився більш ефективним у лікуванні онкозахворювань, ніж стандартна хіміотерапія
Згідно з дослідженням австралійських та індійських вчених, новий препарат на основі золота може сповільнити ріст пухлин на 82 %. Під час експериментів у Мельбурнському королівському технологічному університеті виявили нову сполуку на основі золота, яка в лабораторних умовах у 27 разів ефективніша проти клітин раку шийки матки, ніж стандартний хіміотерапевтичний препарат цисплатин. Інноваційний засіб також був у 3,5 рази ефективнішим проти раку простати та в 7,5 разів – проти клітин фібросаркоми. У дослідженнях на мишах сполука золота зменшила ріст пухлин на 82 %, порівнюючи із цисплатином (29 %).
Сполука золота, яка використовується в новому дослідженні, є хімічно адаптованою формою металу, відомою як Gold(I), розробленою для високої реактивності та біологічної активності. Цю хімічно активну форму пристосували для взаємодії з ферментом, який міститься в пухлинних клітинах – тіоредоксинредуктазою. Дослідження рибок даніо показали, що інноваційний засіб зупиняє утворення нових кровоносних судин, необхідних пухлинам для росту. Блокуючи активність ферменту, препарат ефективно запускає антиангіогенез, перш ніж вони зможуть метастазувати або стати стійкими до лікування. За словами вчених, такий цілеспрямований підхід мінімізує токсичні побічні ефекти, які спостерігаються при застосуванні цисплатину, створеного на основі платини, який діє на ДНК і пошкоджує як здорові, так і патологічні структури.
Дослідження університету в цій галузі впродовж тривалого періоду привернули увагу власників золотовидобувної промисловості. У жовтні 2024 року дочірня компанія Pallion ABC Bullion пожертвувала 250 грамів чистого золота на суму понад 30 000 австралійських доларів на підтримку наукової розвідки. Представники третього за величиною виробника золота в Канаді Agnico Eagle Mines також відвідали лабораторії університету, щоб оцінити можливості співпраці. Революційна сполука на основі золота тепер захищена патентом і очікує на подальші клінічні випробування і застосування.
Джерело: https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0223523424008894?via%3Dihub