6 грудня, 2024
Революційний матеріал на основі коралів для відновлення кісток
Дослідники з Університету Суонсі (Уельс, Велика Британія) розробили революційний замінник кісткової тканини на основі коралів, який не тільки сприяє швидкому загоєнню, але і природним чином розчиняється в організмі після повного відновлення структур пацієнта. Інноваційний матеріал, створений під керівництвом доктора Жідао Ся з Медичної школи Університету Суонсі, уже запатентовано, результати досліджень опубліковано у відомому журналі Bioactive Materials.
Дефекти кісток, спричинені такими станами, як переломи, пухлини та травми, що не загоюються, є однією з основних причин інвалідності в усьому світі. Традиційно лікарі використовують або власну кістку пацієнта (аутотрансплантат), або донорську кістку (алотрансплантат), щоб заповнити прогалини між тканинами. Однак такі методи супроводжуються проблемами, зокрема обмеженням матеріалів і ризиком інфікування.
Використовуючи передову технологію 3D-друку, команда вчених розробила біоміметичний матеріал на основі коралів, який імітує пористу структуру та хімічний склад кісткової тканини, що пропонує клініцистам декілька переваг:
- швидке загоєння — нова кістка відновлюється всього за 2–4 тижні;
- повна інтеграція — матеріал природним чином розкладається протягом 6–12 місяців після посиленої регенерації, залишаючи лише здорову регенеровану кістку;
- рентабельність — на відміну від натуральних коралів або донорської кістки, новий матеріал легко створювати у великих кількостях за доступну ціну.
У доклінічних дослідженнях застосування матеріалу показало чудові результати: біоміметик повністю відновлював дефекти кістки протягом 3–6 місяців і навіть ініціював формування нового шару міцної здорової кортикальної тканини за 4 тижні. Доктор Ся розповідає, що в майбутньому вже плануються клінічні дослідження та підсумовує тривалу роботу науковців: «Наш винахід заповнює розрив між синтетичними замінниками та донорською кісткою. Ми продемонстрували, що створити безпечний, ефективний і легкий у виробництві матеріал для задоволення глобального попиту можливо. Цей винахід може припинити залежність від донорських кісток і вирішить етичні питання та проблеми постачання кісткової тканини».
Джерело: https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2452199X24005097?via%3Dihub