Головна Новини Оториноларингологія AC102 та останні перспективи лікування гострої раптової втрати слуху

6 листопада, 2024

AC102 та останні перспективи лікування гострої раптової втрати слуху

AC102 та останні перспективи лікування гострої раптової втрати слуху

Дослідницька група під керівництвом Віденського медичного університету вивчила AC102, нову діючу речовину, яка дає надію на ефективне лікування гострої раптової втрати слуху. Останні результати опубліковані в науковому журналі Cell Death & Disease. Ефективність AC102 уже була продемонстрована в дослідженні під керівництвом Крістофа Арнольднера (кафедра оториноларингології Віденського університету) і Ганса Роммельспахера (компанія Audio Cure Pharma GmbH у Берліні) на тваринних моделях із кохлеарними імплантатами.

Кохлеарна імплантація сьогодні є єдиним варіантом лікування прогресуючої втрати слуху з метою часткового відновлення можливості чути. Збереження залишкового слуху має вирішальне значення, оскільки додаткове використання електростимуляції імплантату покращує розуміння мови та загальне слухове сприйняття. Недоліком є те, що хірургічне втручання може пошкодити внутрішнє вухо та призвести до втрати залишкового слуху. Досі не було ефективного методу запобігання або лікування такого ускладнення.

«У нашому дослідженні зуміли показати, що залишковий слух у тварин, яким вводили AC102, значно відновлювався, на відміну від тварин, які не отримували лікування», – повідомляє перший автор Майкл Ніратшкер. За допомогою клітинних культур і моделей внутрішнього вуха вчені встановили особливості цього процесу: AC102 має протизапальний ефект і таким чином захищає волоскові клітини та слухові нерви від загибелі. Результати наукової розвідки дозволяють зробити висновок, що AC102 також може бути ефективним при гострій раптовій втраті слуху.

Раптову втрату слуху зазвичай лікують кортизоном, але останні відкриття показують, що цей підхід не завжди працює. «Оскільки запальні процеси та пошкодження клітин також відіграють важливу роль при гострій раптовій втраті слуху, як у випадку залишкової втрати слуху при кохлеарній імплантації, використання AC102 також було досліджено в цьому контексті», – пояснюють науковці. Ефективність сполуки вже була продемонстрована в доклінічному дослідженні. Дослідження першої фази для підтвердження безпеки використання AC102 також уже успішно завершено. Дослідження другої фази для підтвердження ефективності в пацієнтів вже проводиться в кількох європейських центрах, наступний крок – третя фаза, і, якщо отримані висновки будуть успішними, буде наданий дозвіл на застосування речовини.

Джерело: https://www.nature.com/articles/s41419-024-06854-9