Головна Новини Педіатрія Останні рекомендації щодо діагностики, лікування та моніторингу РДУГ

26 березня, 2024

Останні рекомендації щодо діагностики, лікування та моніторингу РДУГ

Останні рекомендації щодо діагностики, лікування та моніторингу РДУГ

Розлад дефіциту уваги з гіперактивністю (РДУГ) – це нейроповедінковий стан, що характеризується хронічними моделями неуважності, гіперактивності чи імпульсивності або їх поєднанням, які впливають на повсякденне функціонування людини. Хоча РДУГ можна лікувати за допомогою препаратів та інших терапевтичних підходів, це хронічний стан, за яким необхідно спостерігати протягом усього життя людини. Результати, опубліковані у двох нових статтях у журналі Pediatrics, дають відповідь на важливі питання про те, що працює для ефективної діагностики та лікування РДУГ, і вказують на поточні прогалини в дослідженнях, наприклад, як найкраще контролювати прогресування захворювання із часом. Клініцисти, відібрані Американською академією педіатрії (AAP),  використовуватимуть ці дослідження для створення оновлених клінічних рекомендацій.

Команда, до складу якої входили дослідники з науково-практичного центру Південної Каліфорнії, відділу дитячої психіатрії Школи медицини Кека та Інституту поведінкового здоров’я Дитячої лікарні Лос-Анджелеса, переглянула понад 23 000 публікацій про РДУГ. Їхню роботу замовило Агентство досліджень та якості охорони здоров’я. Вчені провели широкий пошук, який не обмежувався вже відомими ефективними діагностичними інструментами чи підходами до лікування. Із цих публікацій науковці відібрали 550 для остаточного аналізу.

Для діагностики РДУГ доступно багато інструментів: рейтингові шкали для батьків і вчителів, самооцінювання пацієнтів, нейропсихологічні тести, методи ЕЕГ, візуалізація, біомаркери, моніторинг активності пацієнта тощо. Багато методів лікування РДУГ були ретельно протестовані, що створило надійну доказову базу для ліків (як стимуляторів, так і нестимуляторів). Інші немедикаментозні методи лікування, які проаналізувала команда, включають когнітивні тренування, фізичні вправи, харчування та добавки, підтримку батьків і шкільні заходи. Головним висновком роботи стало твердження: РДУГ можна вилікувати. Публікація використовуватиметься для підтримки оновлених рекомендацій AAP щодо клінічної практики синдрому, надаючи актуальні поради про те, як найкраще діагностувати, оцінювати та лікувати цей стан.

Джерело: https://publications.aap.org/pediatrics/article/doi/10.1542/peds.2024-065787/196922/Treatments-for-ADHD-in-Children-and-Adolescents-A?autologincheck=redirected