27 березня, 2018
Амоксицилін/клавуланат у лікуванні дітей із гнійним тонзилітом
Метою дослідження було вивчити клінічні ефекти амоксициліну/клавуланату в дітей із гнійним тонзилітом. Пацієнтів (n=146) рандомізували на дві групи для лікування цефтезолом парентерально або амоксициліном/клавуланатом у вигляді диспергованих таблеток для перорального прийому. Якщо виникала необхідність, діти обох груп додатково отримували антипіретики та інші симптоматичні препарати.
Антибіотикотерапія тривала 5-7 днів залежно від клінічних симптомів. Через 3 дні після завершення лікування в пацієнтів отримували зразки крові для визначення рівня С-реактивного білка та нейтрофілів.
Загальна частота клінічного одужання становила 94,52% у групі амоксициліну/клавуланату проти 78,08% у групі цефтезолу (р<0,05). Також у групі амоксициліну/клавуланату порівняно з групою цефтезолу значно покращувалися рівні С-реактивного білка та нейтрофілів (р<0,05) і швидше зменшувалися симптоми (р<0,05).
Тяжких побічних реакцій під час лікування не спостерігали.
Отже, проведене дослідження показало, що в дітей із гнійним тонзилітом амоксицилін/клавуланат є безпечним і ефективним, оскільки швидко полегшує клінічні симптоми без підвищення частоти побічних ефектів.
Chen L. E. et al. Amoxicillin and clavulanate potassium in treating children with suppurative tonsillitis.
J Biol Regul Homeost Agents. 2017 Jul-Sep; 31 (3): 625-629.