Головна Новини Пульмонологія Фізична активність може покращити якість життя людей із астмою

11 січня, 2022

Фізична активність може покращити якість життя людей із астмою

Фізична активність може покращити якість життя людей із астмою

Згідно з новим дослідженням вчених Університету Східної Англії (Велика Британія), заходи, спрямовані на стимулювання фізичної активності у людей із астмою, можуть покращити симптоми захворювання та якість життя.

Зокрема, вчені досліджували, чи допомогли такі заходи, як аеробні або силові тренування, пацієнтам із астмою. Попри те, що було виявлено, що такі заходи справді спрацювали, пацієнти із астмою мали деякі труднощі із поїздкою до фітнес-центрів, а також із тим, що втручання не підходили для людей із супутніми захворюваннями. Але команда дослідників стверджує, що «цифрові втручання», такі як відеозаписи, «розумні» годинники та мобільні додатки, можуть усунути деякі із зазначених бар’єрів та дозволити пацієнтам виконувати домашні програми без перешкод у майбутньому.

Професор Ендрю Вілсон із медичної школи Норвіча Університету Східної Англії зазначив: «Людям із астмою рекомендується займатися фізичною активністю. Помірна та інтенсивна фізична активність тривалістю понад 150 хвилин на тиждень має великі переваги, у т. ч. покращення функції легенів і контроль астми. На жаль, дослідження показали, що люди, які страждають на астму, менше займаються фізичною активністю і більшою мірою ведуть сидячий спосіб життя, ніж люди без астми. Ми хотіли з’ясувати, чи допомагають людям із астмою бути більш активними, наприклад, групові аеробні вправи кілька разів на тиждень разом із “постановкою цілей”».

Команда вчених вивчила заходи, які були розроблені для стимулювання фізичної активності у дорослих із астмою. Вони переглянули 25 окремих досліджень за участю 1849 осіб із астмою, щоб оцінити, чи змінилися їхні симптоми та якість життя завдяки втручанням.

Було виявлено, що заходи, які сприяють фізичній активності, мали значні переваги щодо збільшення фізичної активності, скорочення часу, проведеного у сидячому режимі, покращення якості життя та зменшення симптомів астми.

Джерело: https://www.sciencedaily.com/releases/2022/01/220107084425.htm