Головна Новини Пульмонологія Перша у світі роботизована трансплантація двох легень

25 листопада, 2024

Перша у світі роботизована трансплантація двох легень

Перша у світі роботизована трансплантація двох легень

57-річній жінці з ХОЗЛ провели першу у світі повністю роботизовану подвійну трансплантацію легень. Проривна операція була проведена в жовтні 2024 року в провідному медичному центрі трансплантації NYU Langone Health у Нью-Йорку докторкою Стефані Чанг. Усього за місяць до цього Чанг здійснила повністю роботизовану трансплантацію однієї легені – першу в країні. «Ця остання інновація є переломним моментом у пересадці легень у всьому світі та лише початком нової ери в допомозі пацієнтам», – ділиться Ральф Моска, завідувач кафедри кардіоторакальної хірургії Нью-Йоркського університету.

Чанг та її команда використовують робота da Vinci для виконання мінімально інвазивних трансплантацій. Учені роблять невеликі надрізи між ребрами, потім за допомогою робота видаляють і замінюють пошкоджені органи. Новаторська операція була виконана 22 жовтня, через 4 дні після того, як пацієнтку Шеріл Меркар було додано до списку трансплантації після місяців ретельної оцінки. «Довгий час мені казали, що я недостатньо хвора для пересадки», – згадує пацієнтка зараз.

Меркар, волонтерка екстреної медичної допомоги пожежної служби Юніон-Вейл в окрузі Датчесс, штат Нью-Йорк, успадкувала генетичний ризик захворювання легень. Їй було 43 роки, коли у 2010 році їй поставили діагноз хронічне обструктивне захворювання легень, стан жінки значно погіршився через перенесений COVID-19 у 2022 році.

Роботизована хірургічна система da Vinci використовує мінімально інвазивний хірургічний підхід. Свою назву вона отримала завдяки анатомічним дослідженням Леонардо да Вінчі. Управління з контролю за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA) дозволило застосовувати da Vinci у 2000 році, у 2012 році її використовували приблизно для 200 000 операцій, найчастіше для гістер- і простатектомії.

Чанг є керівницею програми трансплантації легень у NYU Langone Health, також їй допомагали у виконанні подвійної трансплантації доктор Тревіс Джерачі та доктор Юджин Гроссі. «Це один із найбільших привілеїв – мати можливість допомогти пацієнтам повернутися до нормальної якості життя, – розповідає Чанг. – Використовуючи роботизовані системи, ми прагнемо зменшити вплив важкої операції на пацієнтів, обмежити післяопераційний біль і забезпечити для них найкращий можливий результат».

Джерело: https://www.nyulangone.org/news/nyu-langone-performs-worlds-first-fully-robotic-double-lung-transplant?tags=Area%3A+Transplant%2CTopic%3A+Announcement%2CArea%3A+Pulmonology%2CCreative%3A+Video+-+Patient%2CCreative%3A+Video+-+Physician%2COrganic+Post&utm_campaign=osc&utm_content=1732201021&utm_medium=social&utm_source=twitter