Головна Новини Пульмонологія Чи з’явиться нове лікування нападів астми найближчим часом?

29 листопада, 2024

Чи з’явиться нове лікування нападів астми найближчим часом?

Чи з’явиться нове лікування нападів астми найближчим часом?

Ін’єкція нового препарату, зроблена під час нападів астми та ХОЗЛ, є більш ефективною, ніж традиційне лікування таблетованими стероїдами, адже зменшується потреба в подальшому лікуванні на 30 %. Результати, опубліковані в The Lancet Respiratory Medicine, можуть «змінити гру» для мільйонів людей із вищезгаданими респіраторними захворюваннями у всьому світі, зазначають вчені. Напади астми та загострення ХОЗЛ можуть бути смертельними: щодня у Великій Британії трагічно помирають 4 людини з астмою та 85 людей із ХОЗЛ. Окрім того, кожні 10 секунд хтось має напад астми.

Тип загострення, який лікує ін’єкція, називається «еозинофільним нападом», адже в пацієнта виникають типові симптоми, спричинені великою кількістю еозинофілів: хрипи, кашель і стиснення у грудях через запалення. Еозинофільні напади становлять близько 30 % загострень ХОЗЛ і майже 50 % астми. Лікування на етапі загострення цього типу астми майже не змінилося впродовж понад 50 років, базисною терапією є стероїдні препарати. Такі засоби, як преднізолон, можуть зменшити запалення в легенях, проте мають серйозні побічні ефекти, наприклад, збільшені ризики діабету й остеопорозу. Крім того, для багатьох пацієнтів потрібні повторні курси стероїдів або госпіталізація.

Результати другої фази клінічного дослідження ABRA (Acute exacerbations treated with BenRAlizumab trial – випробування бенралізумабу для лікування гострих нападів), проведеного вченими з Королівського коледжу Лондона, показують, що препарат можна використовувати в екстрених ситуаціях, щоб зменшити потребу в повторному лікуванні та госпіталізації. Бенралізумаб – це моноклональне антитіло, яке націлене на еозинофіли для зменшення запалення легень. Дослідження ABRA показало, що одноразова доза може бути більш ефективною при введенні в момент загострення, ніж застосування пероральних стероїдів.

Ін’єкцію бенралізумабу в дослідженні вводили медичні працівники, але її можна безпечно робити вдома, у будь-якій лікарні або відділенні невідкладної допомоги. Препарат продемонстрував не лише ефективність, а й безпеку та відсутність побічних дій. Професорка Мона Бафадхель ділиться: «Ми сподіваємося, що ці ключові дослідження змінять спосіб лікування астми та загострень ХОЗЛ у майбутньому, що зрештою покращить стан здоров’я понад мільярда людей, які живуть із цими захворюваннями у світі». Очікується, що до 2027 року буде остаточно відомо, чи новий метод лікування здобуде дозвіл для клінічного застосування.

Джерело: https://www.thelancet.com/journals/lanres/article/PIIS2213-2600(24)00299-6/fulltext