29 листопада, 2024
Чи з’явиться нове лікування нападів астми найближчим часом?
Ін’єкція нового препарату, зроблена під час нападів астми та ХОЗЛ, є більш ефективною, ніж традиційне лікування таблетованими стероїдами, адже зменшується потреба в подальшому лікуванні на 30 %. Результати, опубліковані в The Lancet Respiratory Medicine, можуть «змінити гру» для мільйонів людей із вищезгаданими респіраторними захворюваннями у всьому світі, зазначають вчені. Напади астми та загострення ХОЗЛ можуть бути смертельними: щодня у Великій Британії трагічно помирають 4 людини з астмою та 85 людей із ХОЗЛ. Окрім того, кожні 10 секунд хтось має напад астми.
Тип загострення, який лікує ін’єкція, називається «еозинофільним нападом», адже в пацієнта виникають типові симптоми, спричинені великою кількістю еозинофілів: хрипи, кашель і стиснення у грудях через запалення. Еозинофільні напади становлять близько 30 % загострень ХОЗЛ і майже 50 % астми. Лікування на етапі загострення цього типу астми майже не змінилося впродовж понад 50 років, базисною терапією є стероїдні препарати. Такі засоби, як преднізолон, можуть зменшити запалення в легенях, проте мають серйозні побічні ефекти, наприклад, збільшені ризики діабету й остеопорозу. Крім того, для багатьох пацієнтів потрібні повторні курси стероїдів або госпіталізація.
Результати другої фази клінічного дослідження ABRA (Acute exacerbations treated with BenRAlizumab trial – випробування бенралізумабу для лікування гострих нападів), проведеного вченими з Королівського коледжу Лондона, показують, що препарат можна використовувати в екстрених ситуаціях, щоб зменшити потребу в повторному лікуванні та госпіталізації. Бенралізумаб – це моноклональне антитіло, яке націлене на еозинофіли для зменшення запалення легень. Дослідження ABRA показало, що одноразова доза може бути більш ефективною при введенні в момент загострення, ніж застосування пероральних стероїдів.
Ін’єкцію бенралізумабу в дослідженні вводили медичні працівники, але її можна безпечно робити вдома, у будь-якій лікарні або відділенні невідкладної допомоги. Препарат продемонстрував не лише ефективність, а й безпеку та відсутність побічних дій. Професорка Мона Бафадхель ділиться: «Ми сподіваємося, що ці ключові дослідження змінять спосіб лікування астми та загострень ХОЗЛ у майбутньому, що зрештою покращить стан здоров’я понад мільярда людей, які живуть із цими захворюваннями у світі». Очікується, що до 2027 року буде остаточно відомо, чи новий метод лікування здобуде дозвіл для клінічного застосування.
Джерело: https://www.thelancet.com/journals/lanres/article/PIIS2213-2600(24)00299-6/fulltext