20 березня, 2018
Депутати вимагають від уряду забезпечити фінансування служби ЕМД
Про це повідомила Ірина Сисоєнко, народний депутат, заступник голови Комітету ВР з питань охорони здоров’я, 20 березня під час прес-брифінгу у Верховній Раді.
«Сьогодні, у Міжнародний день щастя, я звертаюся із запитанням: чи може людина щасливою, якщо вона хворіє? Ні, не може. Я вкотре намагаюся звернути увагу уряду на те, що протягом 2 років не фінансується державна програма з розвитку ЕМД. Немає коштів, щоб створювати в областях оперативно-диспетчерські служби, належним чином фінансувати фонд оплати праці для співробітників служби ЕМД і забезпечити їм виплату надбавок, не кажучи про закупівлю обладнання й оновлення автопарку. Деякі машини ЕМД, що досі їздять дорогами України, - це медичний антикваріат, який слід якомога швидше замінити новими сучасними автомобілями», - зазначила пані Ірина.
Ірина Сисоєнко разом із колегами із фракції «Об’єднання «Самопоміч» неодноразово ініціювала відповідні поправки і зміни до Державного бюджету України, а на минулому парламентському тижні зібрала 227 підписів народних депутатів – представники усіх політичних сил виступили за внесення змін до Державного бюджету і забезпечення фінансування служби ЕМД.
«На жаль, ні уряд, ні Прем’єр-міністр України, ні Міністерство фінансів нас не чують. Службі ЕМД, яка стоїть на варті здоров’я та життя кожного українця, катастрофічно не вистачає коштів», - констатує народний депутат.
Також у брифінгу взяли участь представники професійної спільноти. За словами Віталія Крилюка, співробітника ДЗ «Український науково-практичний центр ЕМД та медицини катастроф МОЗ України», про проблеми «швидкої» переконливо говорять цифри: «Щороку, не доїжджаючи до стаціонарів, від раптових станів помирають 140 тис. наших співвітчизників, більшість із яких – люди працездатного віку. Саме із гострою патологією пов’язана найбільша кількість втрачених років. А кожне втрачене життя молодої людини, за розрахунками міжнародних експертів, – це 400 тис. доларів».
Віталій Крилюк наголосив, що проблема № 1 у галузі – звільнення і катастрофічний відтік кадрів за кордон і в суміжні сфери. Люди залишають улюблену професію через мізерні зарплати, відсутність мотивації та нормальних умов для роботи. «Стан та оснащення автомобілів, на яких їздять бригади ЕМД, не витримують жодної критики. Якщо зараз не вдасться досягти хоча б мінімальних позитивних зрушень, то вже за кілька років у системі ЕМД не залишиться фахівців, а заплановані реформи не буде кому впроваджувати. До багатьох постраждалих «швидка» просто не приїде», - резюмував фахівець.
Підтримав колегу і Віктор Євтушенко, голова Незалежної професійної спілки працівників Білоцерківської станції ЕМД: «Завдяки зусиллям Ірини Сисоєнко та депутатів «Об’єднання «Самопоміч» прийнята та реалізується обласна програма розвитку ЕМД, тому на Київщині ситуація сприятливіша, ніж в інших регіонах. Однак заробітна плата працівників ЕМД абсолютно не відповідає ринковим реаліям. Вони змушені шукати кращої долі, інколи навіть у інших країнах. Ми повинні зберегти хоча б те, що вже є, - мотивувати професіоналів, відремонтувати авто, будівлі, приміщення для відпочинку персоналу. Працівники служби ЕМД з усієї України сподіваються на поліпшення умов праці і підвищення заробітної плати».
Завершуючи брифінг, Ірина Сисоєнко закликала прем’єр-міністра України організувати зустріч із керівниками усіх обласних Центрів ЕМД, аби почути про проблеми «з перших вуст», та забезпечити фінансування служби ЕМД.