Головна Новини Терапія та сімейна медицина Ранкова дія довгохвильового червоного світла позитивно впливає на погіршений зір

29 листопада, 2021

Ранкова дія довгохвильового червоного світла позитивно впливає на погіршений зір

Ранкова дія довгохвильового червоного світла позитивно впливає на погіршений зір

Усього три хвилини впливу темно-червоного світла один раз на тиждень вранці можуть значно покращити зір, що погіршується природним чином, йдеться у новаторському новому дослідженні офтальмологів із факультету наук про мозок Університетського коледжу Лондона (Велика Британія).

Дослідження, опубліковане у «Scientific Reports», засноване на попередній роботі команди, яка показала, що щоденний трихвилинний вплив довгохвильового темно-червоного світла «вмикав» енергію, що виробляється мітохондріями у клітинах сітківки ока плодових мушок.

У цьому останньому дослідженні вчені хотіли встановити, який ефект матиме один трихвилинний вплив на зір людини, а також використовували набагато нижчі рівні енергії, ніж у попередньому дослідженні.

Вчені виявили, що у середньому в учасників спостерігалося покращення колірного контрастного зору на 17 % при дії трьох хвилин довгохвильового червоного світла з довжиною хвилі 670 нм вранці, при цьому ефект цього одноразового впливу тривав не менше одного тижня. Примітно, що коли той самий тест проводився у другій половині дня, поліпшення не спостерігалося.

Усі 20 учасників віком від 34 до 70 років за допомогою світлодіодного пристрою були піддані трихвилинному впливу темно-червоного світла з довжиною хвилі 670 нм у часовому проміжку між 8 та 9 годинами ранку. Згодом їх колірний зір було перевірено ще раз за три години після експозиції.

У середньому спостерігалося 17 %-ве поліпшення колірного зору, яке тривало один тиждень, при цьому у деяких старших учасників було відмічено поліпшення на 20 %, яке також тривало протягом тижня.

Вчені стверджують, що результати дослідження знаменують собою прорив у галузі здоров’я очей і повинні призвести до створення доступної домашньої офтальмологічної терапії, яка допомагатиме мільйонам людей із природним погіршенням зору у всьому світі.

Джерело: https://www.sciencedaily.com/releases/2021/11/211124154118.htm