Головна Новини Терапія та сімейна медицина Лікування м’язової дистрофії Дюшена може залежати від часу доби

22 лютого, 2022

Лікування м’язової дистрофії Дюшена може залежати від часу доби

Лікування м’язової дистрофії Дюшена може залежати від часу доби

Останні досягнення у хронофармакології демонструють, що час доби має значення при використанні стероїдів для лікування м’язових захворювань.

В експерименті на лабораторних тваринах (мишах) показано, що щотижневі дози преднізолону для посилення функції м’язів були набагато ефективнішими, коли їх вводили в певний час доби.

Щороку приблизно у 20 000 дітей діагностують м’язову дистрофію Дюшена – рідкісну генетичну патологію, яка спричиняє прогресувальну м’язову слабкість та інші системні ураження.

Захворювання насамперед уражає хлопчиків і зазвичай діагностується у віці 4 років. Хоча різноманітні методи лікування можуть уповільнити прогресування та подовжити тривалість життя, захворювання поки що є невиліковним (хворі рідко доживають до 20 років).

У 2017 році дослідники встановили, що щотижневі дози преднізолону можуть забезпечувати кращу підтримку ослаблених м’язів порівняно із щоденними дозами, а також зменшують значні побічні ефекти, викликані щоденним споживанням. У новому дослідженні повідомляється, що час доби для отримання препарату може мати вирішальне значення щодо його ефективності.

Дослідники з Медичного центру дитячої лікарні Цинциннаті (США) виявили, що дози преднізолону (1 раз на тиждень), які вводяться на початку світлового періоду доби (приблизно о 7-й ранку), сприяють функції м’язів. Команда помітила, що лікування підвищило використання поживних речовин і зміцнило біоенергетику мітохондрій у м’язах, що також підвищило витривалість і покращило м’язову масу та м’язову силу.

Оскільки миші ведуть переважно нічний спосіб життя, їхні циркадні ритми значно відрізняються від людських, тому конкретний час доби, в який преднізолон досягає найбільш сприятливого ефекту, буде іншим. Так чи інакше, вибір часу прийому препарату може максимізувати його переваги, уникаючи побічних ефектів та підвищуючи ефективність лікування.

 

Джерело: https://www.sciencedaily.com/releases/2022/02/220218153028.htm