Головна Новини Терапія та сімейна медицина Які шанси передачі SARS-CoV-2 від матері до дитини: профілактика та ризики інфікування

6 червня, 2023

Які шанси передачі SARS-CoV-2 від матері до дитини: профілактика та ризики інфікування

Які шанси передачі SARS-CoV-2 від матері до дитини: профілактика та ризики інфікування

Із моменту свого спалаху в березні 2020 року пандемія COVID-19 значно вплинула на перинатальну допомогу. Головне занепокоєння викликала можлива передача інфекції від матері, у якої був позитивний результат тесту на COVID-19, її немовляті у ранньому постнатальному періоді. Ця пересторога, виправдана початковим браком знань про вірулентність і наслідки нового вірусу, призвела до порушення деяких практик, які визнані ключовими для встановлення зв’язків дитини з матір’ю. Для прикладу, це порушення початку грудного вигодовування в поєднанні зі страхом передачі вірусу через материнське молоко та, як наслідок, збільшення залежності від його замінників.

                У дослідженні, опублікованому в Nature Scientific Reports, було проведено систематичний огляд і метааналіз для розуміння рівня передачі SARS-CoV-2 між COVID-19-позитивними матерями та новонародженими в країнах із високим рівнем доходу. Також була зібрана інформація про профілактичні заходи, такі як фізичне дистанціювання між матір’ю та новонародженим, відсутність грудного вигодовування, гігієна рук, використання матерями рукавичок і масок, а також пастеризація грудного молока.

                Вивчення клінічних результатів у немовлят з інфекцією SARS-CoV-2 показало, що невелика частка немовлят потребує штучної вентиляції легень або додавання кисню. Це вказує на те, що показники одужання в немовлят із COVID-19 були сприятливими. Застосування принаймні двох методів профілактики під час однокімнатного проживання призвело до одновідсоткового рівня інфікування від матері до дитини. Результати цього дослідження свідчать про низький рівень перинатального інфікування, підтримують стаціонарне проживання та підтверджують ефективність запобіжних заходів.

Дані також показали, що потенційні переваги таких практик, як контакт шкірою між матір’ю та немовлям, однокімнатне проживання та грудне вигодовування, переважають можливі ризики передачі SARS-CoV-2. Це підтверджувалося тим фактом, що після першої хвилі пандемії COVID-19, як тільки з’явилося більше інформації щодо передачі та тяжкості захворювання, міжнародні авторитетні організації, наприклад ВООЗ, припинили рекомендувати такі способи захисту, як відсутність контакту між матір'ю і немовлям.

Джерело: https://www.news-medical.net/news/20230602/Mother-to-child-transmission-of-SARS-CoV-2-evaluating-the-association-between-preventive-measures-and-the-risk-of-infection.aspx