Головна Новини Терапія та сімейна медицина Нові методи лікування раку легенів: імунотерапія + хіміотерапія

8 червня, 2023

Нові методи лікування раку легенів: імунотерапія + хіміотерапія

Нові методи лікування раку легенів: імунотерапія + хіміотерапія

Рак легенів є провідною причиною смерті від раку в Сполучених Штатах. Недрібноклітинний рак легенів є найпоширенішим типом, на нього припадає від 80 до 85 % усіх випадків онкології. На пізніх стадіях його відносять до пухлин, які поширилися і тому не можуть бути видалені хірургічним шляхом. Пацієнти з цим діагнозом зазвичай мають поганий прогноз.

Традиційно хіміотерапія була стандартною початковою ланкою лікування поширеного недрібноклітинного раку легенів. Однак вона має обмежену ефективність проти прогресувального захворювання і пов’язана із серйозними побічними ефектами та розвитком стійкості до хіміотерапії. Нещодавно імунотерапія стала ефективним засобом лікування першої лінії цієї патології. Вона стимулює імунну систему організму розпізнавати ракові клітини та знищувати їх. Т-клітини допомагають розпізнавати онкологію. Імунні клітини, такі як дендритні та макрофаги, представляють білки ракових клітин Т-клітинам і активують їхню відповідь. Вони експресують на своїй поверхні рецептор програмованої клітинної смерті (PD-1), білок імунної контрольної точки.

Дослідники кажуть, що ці два чинники разом можуть бути ефективним методом лікування. Дані клінічних випробувань свідчать про те, що цеміплімаб, тип імунотерапії, у поєднанні з хіміотерапією може призвести до більш суттєвого покращення загального виживання, ніж лише остання. Окрім цього, були помічені зменшення симптомів болю та відстрочення погіршення загального стану пацієнтів.

«Основною перевагою цього дослідження є те, що в ньому брала участь велика різноманітна популяція пацієнтів, завдяки чому результати були більш надійними та пристосованими до широкого кола хворих. Також використовували міжнародно визнані шкали вимірювань для оцінювання якості життя пацієнтів, що полегшує порівняння результатів з іншими експериментами. Однак є кілька обмежень, які варто враховувати. Імунна відповідь також є запальною реакцією, і це пов’язано з негативною стороною, а саме побічними ефектами, які можуть виникнути при застосуванні цього типу ліків. Якщо таке станеться, це означає, що нам доведеться згорнути лікування, але залежно від сили імунної відповіді ми можемо тимчасово припинити імунотерапію, а потім лікувати стероїдами», - зазначає Федеріко Альбрехт, онколог-гематолог Інституту раку Маямі.

Джерело: https://www.medicalnewstoday.com/articles/lung-cancer-immunotherapy-combined-with-chemotherapy-may-improve-quality-of-life-in-hard-to-treat-cases