Головна Новини Терапія та сімейна медицина Спека та фармакологія: лікарі нагадують основні правила використання медикаментів у гарячий період

16 липня, 2024

Спека та фармакологія: лікарі нагадують основні правила використання медикаментів у гарячий період

Спека та фармакологія: лікарі нагадують основні правила використання медикаментів у гарячий період

Різноманітні дослідження демонструють: якщо загальносвітова температура підвищиться на 3 градуси за Цельсієм (37,4 градуси за Фаренгейтом) вище середніх значень, а міста не розширять свою наявну інфраструктуру охолодження, світ може очікувати в п’ять разів більше смертей, пов’язаних із температурою, на рік. Адаптація міст до збільшення температури, насамперед через значно розширений доступ до кондиціонування повітря, може сповільнити цю тенденцію на 28 %. У сучасних умовах лікарі США нагадують основні правила використання медикаментів.

Екстремально високі температури можуть підвищити небезпеку захворювань, пов’язаних зі спекою, і загрожувати здоров’ю через можливе посилення виникнення побічних ефектів багатьох поширених ліків. Спека може негативно впливати на препарати, що потребують охолодження, наприклад, інсулін. Інгалятори можуть вибухати, а деякі форми адреналіну, такі як епіпени, взагалі не працювати. Ліки, доставлені поштою, наражаються на ризик зіпсування.

Як правило, препарати варто зберігати в сухому прохолодному місці, якщо вони не потребують охолодження. Варто переконатися, що будь-які ліки, що зберігаються у ванній кімнаті, містяться в оригінальних пакуваннях і щільно закриті, щоб уникнути пошкодження від вологи та пари. Кухонні шафи, розташовані далеко від плити та мікрохвильової печі, або шухляда комода – це варіанти зберігання з меншими коливаннями температури та вологості. Варто пам’ятати про зберігання препаратів у недоступному для дітей місці.

Таблетки від артеріального тиску, що впливають на рівні рідини в організмі, можуть призвести до зневоднення. Бета-блокатори при захворюваннях серця можуть зменшити приплив крові до шкіри та знизити самовідчуття про небезпечну спеку. Аспірин та інші безрецептурні знеболювальні знижують рівень рідини і натрію, що ускладнює боротьбу з високою температурою. Важливо слідкувати за рівнями води та мінералів, особливо натрію, калію і магнію.

Деякі ліки можуть підвищити чутливість до сонця, спричиняючи висипання та сонячні опіки, тому важливо уникати прямого сонячного світла під час його максимальної активності (переважно з 10 до 16 години). До таких препаратів належать ліки, що застосовують для лікування шкірних хвороб (особливо ліки проти акне та деякі протигрибкові препарати), хіміотерапевтичні засоби (сульфаніламіди, фторхінолони, тетрацикліни), антипсихотичні засоби (наприклад. галоперидол – похідне бутирофенону), антидепресанти (іміпрамін – інгібітор зворотного захоплення норадреналіну та серотоніну), блокатори калієвих каналів (аміодарон) та ін.

Джерело: https://medicalxpress.com/news/2024-07-extreme-medicines-risky-combo.html