Головна Новини Терапія та сімейна медицина Пригнічення апетиту електростимуляцією мозку - потенційно нове лікування ожиріння, розладів харчової поведінки та метаболічного синдрому?

13 серпня, 2024

Пригнічення апетиту електростимуляцією мозку - потенційно нове лікування ожиріння, розладів харчової поведінки та метаболічного синдрому?

Пригнічення апетиту електростимуляцією мозку - потенційно нове лікування ожиріння, розладів харчової поведінки та метаболічного синдрому?

Дослідження технології нейромодуляції для лікування метаболічного синдрому проводяться групою під керівництвом доктора Кі-Йонг Шина з Корейського науково-дослідного інституту електротехнологій. Метаболічний синдром – це комплекс численних патологій, включно з ожирінням, високим тиском і збільшеним рівнем тригліцеридів, до якого часто призводять неправильне харчування і відсутність фізичної активності. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, кожна восьма людина у світі має надлишкову вагу, що робить лікування ожиріння важливою медичною ціллю.

Існують різні види лікування ожиріння, наприклад, ін’єкції ліків і прийом пероральних препаратів, але такі фармакологічні методи часто мають небажані побічні ефекти. Команда під керівництвом Шина запропонувала новий підхід, який полягає у придушенні апетиту шляхом електричної стимуляції кори головного мозку через шкіру голови. Офіційна назва техніки – транскраніальна стимуляція випадковими шумами (tRNS). Упродовж багаторічних досліджень виявили, що неінвазивна стимуляція дорсолатеральної префронтальної кори за допомогою tRNS викликає пригнічення апетиту.

До нового дослідження залучили 60 жінок-добровольців, 30 у групі tRNS і 30 у групі плацебо. Випробування включало шість сеансів електричної стимуляції з інтервалом у два-три дні протягом двох тижнів. Учені використовували ледь відчутний струм 2 мА протягом 20 хвилин за сеанс. Результати показали, що лікування tRNS було ефективним для зниження апетиту, бажання їсти та посиленого відчуття голоду, порівнюючи із плацебо. Клінічне випробування також показало, що tRNS може допомогти у подоланні емоційного переїдання, коли є тенденція до прийому їжі задля полегшення різних емоцій – від страху і тривоги до радості.

Доктор Шин зазначив: «Хоча технологія ще не завершена й потребує подальших досліджень і перевірки, це обладнання для лікування має менші побічні ефекти, ніж наявні методи терапії ожиріння, і може забезпечити легший спосіб щоденного зниження апетиту». Група науковців має на меті підтвердити розроблену технологію академічно та клінічно шляхом подальших досліджень, а також сприяти комерціалізації винаходу.

Джерело: https://www.nst.re.kr/eng/index.do