Головна Новини Терапія та сімейна медицина Новий алгоритм забезпечує майже стовідсоткову точність у прогнозуванні захворювання за кольором язика

15 серпня, 2024

Новий алгоритм забезпечує майже стовідсоткову точність у прогнозуванні захворювання за кольором язика

Новий алгоритм забезпечує майже стовідсоткову точність у прогнозуванні захворювання за кольором язика

Комп'ютерний алгоритм досяг 98 % точності в передбаченні різних захворювань, аналізуючи колір людського язика. Запропонована система візуалізації, розроблена іракськими та австралійськими дослідниками, допоможе діагностувати діабет, інсульт, анемію, астму, захворювання печінки і жовчного міхура, COVID-19, а також низку судинних і шлунково-кишкових проблем. Дослідники-інженери із Середнього технічного університету (Багдад, Ірак) та Університету Південної Австралії (Аделаїда) досягли прориву в серії експериментів, у яких вони використали 5260 зображень, щоби навчити алгоритми машинного навчання за кольором язика визначати пов’язану із ним патологію.

Старший автор, доктор Алі Аль-Наджі, зазначає, що штучний інтелект імітує класичну 2000-річну практику, яка широко використовується у традиційній китайській медицині, – огляд язика на ознаки захворювання. «Колір, форма та товщина язика можуть виявити низку станів здоров’я», – стверджує він. Наприклад, у хворих на цукровий діабет язик жовтий, в онкохворих – пурпурний із товстим шаром нальоту, а в пацієнтів із гострим інсультом – червоний нестандартної, зміненої форми. Білий язик може свідчити про анемію; люди з важкими випадками COVID-19 часто мають темно-червоний язик, а язик індиго або фіолетового кольору вказує на судинні та шлунково-кишкові проблеми або астму.

Під час дослідження камери, розташовані на відстані 20 сантиметрів від пацієнта, фіксували колір язика, а система зображення передбачала стан здоров’я людини в реальному часі. Співавтор Аль-Наджі з Австралії, професор Джаваан Чахл, стверджує, що в подальшому для діагностики захворювань таким чином використовуватимуть смартфони. «Наші результати підтверджують, що комп’ютеризований аналіз язика є безпечним, ефективним, зручним і доступним методом скринінгу захворювань, що об’єднує сучасні методи з багатовіковою практикою», – зауважив професор Чахл.

Джерело: https://www.mdpi.com/2227-7080/12/7/97