15 листопада, 2024
Оновлено міжнародні рекомендації із надання першої допомоги при передозуванні опіоїдами, кровотечах та інших невідкладних станах
Американська кардіологічна асоціація та Американський Червоний Хрест опублікували «Керівні принципи надання першої допомоги-2024», які містять важливі оновлення. Нові клінічні рекомендації, призначені для лікарів, які надають першу допомогу, були опубліковані в повному доступі у виданні Circulation. «Надання першої медичної допомоги полягає в тому, щоб розпізнати, що сталася надзвичайна ситуація, чи є хтось хворим або пораненим, оцінити цей стан, а потім визначити пріоритетні потреби пацієнтів. Навчання першій допомозі має важливе значення для застосування відповідних знань і навичок для порятунку життів…», – ділиться Елізабет Г'юетт Брумберг, докторка медичних наук, одна з авторок Науково-консультативної ради Червоного Хреста.
Найбільш важливими змінами у документі 2024 року, порівнюючи із 2010-м, є розширення обсягу умов невідкладної допомоги. Версія 2010 року зосереджена на основних темах першої допомоги, як-от біль у грудях, розпізнавання інсульту та кровотечі. Версія 2024 року надає більшу точність для цих станів і включає детальні вказівки щодо різних сценаріїв, наприклад, за передозування опіоїдами, допомога за непритомності та укусу кліщів. Крім того, настанова 2024 року розширює рекомендації щодо надзвичайних ситуацій, які розглядалися раніше, а також надає більше інформації щодо невідкладної допомоги дітям.
Надзвичайні ситуації, охоплені вказівками 2024 року, включають: лікування передозування опіоїдами, контроль зовнішньої кровотечі, першу допомогу за відкритих ран грудної клітки, уведення кисню та використання пульсоксиметрії, обмеження рухів хребта, біль у грудях, розпізнавання інсульту в дорослих і дітей, першу допомогу за судом, тепловий удар і переохолодження, лікування укусів кліщів, а також допомогу за неправильного прийому деяких ліків.
Ці рекомендації були підготовлені групою волонтерів від імені Американської кардіологічної асоціації та Червоного Хреста. До групи написання настанови входять експерти екстреної медицини, педіатрії, травматології, а також величезна кількість науковців, які провели необхідні дослідження для достатньої доказовості настанов.
Джерело: https://www.ahajournals.org/doi/10.1161/CIR.0000000000001281