Головна Новини Терапія та сімейна медицина Ультразвуковий пластир, призначений для постійного носіння, дозволяє безперервно контролювати артеріальний тиск

22 листопада, 2024

Ультразвуковий пластир, призначений для постійного носіння, дозволяє безперервно контролювати артеріальний тиск

Ультразвуковий пластир, призначений для постійного носіння, дозволяє безперервно контролювати артеріальний тиск

Команда дослідників із Каліфорнійського університету в Сан-Дієго розробила нову ультразвукову накладку для безперервного та неінвазивного моніторингу артеріального тиску. Робота науковців знаменує собою важливу віху, оскільки пристрій є першим переносним ультразвуковим датчиком артеріального тиску, який пройшов сувору та всебічну клінічну перевірку на понад 100 пацієнтах. Дослідження, опубліковане 20 листопада в Nature Biomedical Engineering, має потенціал для покращення якості моніторингу стану серцево-судинної системи в клініці та вдома.

Пластир є м’яким і еластичним пристроєм, розміром приблизно з поштову марку, який приклеюється до шкіри. Якщо пластир носити на передпліччі, він забезпечує точні вимірювання артеріального тиску в режимі реального часу. Пристрій виготовлений із силіконового полімеру, у якому міститься низка невеликих п’єзоелектричних датчиків, затиснутих між мідними електродами. Датчики передають і сприймають ультразвукові хвилі, які відстежують зміни діаметра кровоносних судин і конвертують ці дані в значення артеріального тиску.

Дослідники провели масштабні тести, щоб підтвердити безпеку та точність пластиру. Загалом 117 учасників узяли участь у дослідженнях, під час яких оцінювали вимірювання тиску. В одному наборі тестів учасники носили пластир під час повсякденних дій, таких як їзда на велосипеді, підняття руки або ноги, виконання розумової роботи, медитації, прийом їжі та вживання енергетичних напоїв. У більшій когорті із 85 суб’єктів пластир тестували під час зміни пози, наприклад, при переході з положення сидячи в положення стоячи. Результати дослідження пластира повністю збігалися з результатами вимірювання за допомогою інших клінічно дозволених пристроїв.

«Артеріальний тиск може змінюватися залежно від різних факторів, наприклад, ефекту «білого халата», маскованої гіпертензії, повсякденної активності або приймання ліків, що ускладнює постановку точного діагнозу та лікування», - зазначає один із керівників експериментів Шенг Сю. Дослідницька група готується до масштабних клінічних випробувань і планує інтегрувати штучний інтелект для подальшого вдосконалення можливостей пристрою. Також ведуться роботи з перевірки бездротової версії з акумуляторним живленням для тривалого використання.

Джерело: https://www.nature.com/articles/s41551-024-01279-3