Головна Новини Терапія та сімейна медицина У Львові відбувся перший в Україні Національний форум за міжнародної участі «Жінки в медицині: професійний ріст та лідерство»

17 грудня, 2024

У Львові відбувся перший в Україні Національний форум за міжнародної участі «Жінки в медицині: професійний ріст та лідерство»

У Львові відбувся перший в Україні Національний форум за міжнародної участі «Жінки в медицині: професійний ріст та лідерство»

15–16 листопада 2024 р. у Львові відбувся перший в Україні Національний форум за міжнародної участі «Жінки в медицині: професійний ріст та лідерство».

Форум присвячений жіночому лідерству і питанням гендерної рівності в медицині, розвиткові управлінських компетенцій, професійного та особистісного зростання медикинь та медиків, реформам у сфері медичної освіти та охорони здоров’я. Захід організувала громадська організація Global Medical Knowledge Alliance Ukraine спільно з RAZOM — американсько-українським фондом, який надає допомогу рятувальникам/-цям і медикам/-иням на передовій, сприяє ініціативам щодо зміцнення сучасної системи охорони здоров’я, підтримує українські громадські організації, просуває голос України через освіту, волонтерство та мистецтво.

Мета форуму — об’єднати медичну спільноту, запропонувати інструменти для змін, професійного росту й особистісного розвитку, актуалізувати питання гендерної рівності в медицині. На одному майданчику зібралися міжнародні та вітчизняні експертки/-и в галузі охорони здоров’я, лікарки/-і, науковиці/-і, лідерки/-и думок, представниці/-ки бізнесів, уряду, пацієнтських та громадських організацій.

«Досягнення гендерної рівності допоможе українській медицині розвиватися швидше й ефективніше. Цей форум — вагома подія для всієї медичної галузі. Я радію, що нам вдалося зібрати на одній сцені такий склад спікерів і охопити різнобічні теми. Пишаюся кожною учасницею постерної сесії: ваші ідеї напрочуд важливі. Ми багато говорили про формування проактивної спільноти і, безсумнівно, доклали чимало зусиль задля цієї справи», — вважає Неля Мельничук, засновниця GMKA, Assistant Professor of Surgery у Harvard Medical School (Бостон, США).

У форумі взяли участь понад 280 гостей і 42 спікера, зокрема:

  • Уляна Супрун, лікарка, громадська діячка, виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я України (2016—2019);
  • Павло Ковтонюк, співзасновник Українського центру охорони здоровʼя (UHC), ексзаступник міністра охорони здоров’я (2016–2019);
  • Марія Кукушкіна, хірургиня-онкологиня та онкодерматологиня, лідерка напряму онкології медичної мережі «Добробут»;
  • Василь Стрілка, директор Департаменту високотехнологічної медичної допомоги та інновацій МОЗ;
  • Евеліна Курілець, виконавча директорка Благодійного фонду «Разом для України»;
  • Інна Совсун, народна депутатка та громадська діячка, заступниця міністра освіти та науки (2014–2016);
  • Неля Мельничук, засновниця GMKA, Assistant Professor of Surgery у Harvard Medical School (Бостон, США);
  • Матвій Хренов, співзасновник Українського центру охорони здоров’я (UHC), радник міністра охорони здоров’я (2018–2021).

«Це важливий форум, який показав, наскільки великим і комплексним є запит на трансформацію медицини. Медична спільнота прагне особистісних змін, професійного розвитку, нових досягнень і реалізації в тому чи іншому прояві. Змінюючи себе, ми змінюємо світ навколо своїми рішеннями, своїми поглядами й цінностями. Перед жінками в медицині багато викликів, але я впевнена, що з таким потужним власним внутрішнім ресурсом, натхненням і амбіціями кожної жінки зокрема ми разом з усім впораємось», — зазначила Інеса Гуйванюк, виконавча директорка GMKA в Україні.

Під час форуму відбулися живі панельні дискусії та виступи, презентації наукових досліджень, а також неформальний нетворкінг.

Дводенна програма форуму була напрочуд насиченою. На лекціях і дискусіях розглядалися такі актуальні питання:

  • досвід і перспективи бойових медикинь;
  • як гендерна дискримінація впливає на суспільство;
  • поради медикиням, як розвивати професійну кар’єру;
  • власний проєкт: від ідеї до реалізації;
  • боротьба з гендерними стереотипами в медицині;
  • медицина, заснована на свідченнях: що це і навіщо;
  • як проводити наукові дослідження, писати абстракти, формувати CV та мотиваційні листи;
  • як опанувати мистецтво переговорів і публічних виступів.

***

Інформаційна довідка:Global Medical Knowledge Alliance (GMKA) — неприбуткова організація, мета якої формувати спільноту медичних працівників, науковців, урядовців та представників бізнесу в усьому світі. Вона популяризує медичну інформацію, засновану на свідченнях, втілює освітні та соціальні проєкти, які сприяють покращенню якості медичної допомоги та роблять її доступнішою.

Проєкт «GMKA: Жінки в медицині» створений медикинями для захисту інтересів, підтримки, розвитку та менторства лікарок різних медичних спеціальностей. Він привертає увагу до проблеми гендерної дискримінації в медицині та паралельно розвиває сприятливе середовище, де лікарки можуть досягати професійного успіху без обмежень через стать.