Головна Новини Терапія та сімейна медицина Розподіл випускників до інтернатури: понад 96 % молодих спеціалістів із першої спроби отримали бажані місця

9 липня, 2025

Розподіл випускників до інтернатури: понад 96 % молодих спеціалістів із першої спроби отримали бажані місця

Розподіл випускників до інтернатури: понад 96 % молодих спеціалістів із першої спроби отримали бажані місця

3 липня 2025 року стартував перший тур рейтингового зарахування майбутніх інтернів. Електронна система рейтингового розподілу (ЕСРР) опрацювала понад 13 тисяч заявок, які подали 2738 осіб, які завершили медичні ЗВО цього року. У результаті 2640 заяв були успішно опрацьовані – 96,4 % випускників отримали можливість навчатися на обраних бюджетних місцях. Решта 98 кандидатів (3,6 %) продовжили участь у другому турі, що відбувся 7 липня.

Найбільше заявок майбутні інтерни подали на спеціальності «внутрішня медицина» (439 місць), «хірургія» (340 місць) й «анестезіологія та інтенсивна терапія» (275 місць). Також 227 молодих спеціалістів здобуватимуть знання за спеціальністю «загальна практика – сімейна медицина», а 174 випускники – «неврологія». Ті, хто вже отримав направлення на інтернатуру, мають у визначені терміни подати документи для остаточного зарахування: до 20 липня – у відповідну медичну установу та до 20 серпня – у заклад вищої освіти. Навчальний процес буде розподілено на дві частини: практична підготовка розпочнеться з 1 серпня, а теоретичний курс – із 1 вересня.

Нагадуємо, із 2025 року в Україні впроваджується оновлена система електронного розподілу випускників медичних вищих навчальних закладів на інтернатуру. Головна мета таких змін – зробити процес розподілу прозорішим та справедливішим. Випускники подаватимуть заявки через спеціальний електронний портал, зазначаючи бажані спеціальності та медичні заклади для проходження інтернатури. Майбутні лікарі мають подати 5 заявок відповідно до бажаної спеціальності та місця проходження інтернатури.

Система автоматично розподілятиме місця відповідно до рейтингового бала абітурієнтів, який складається із результатів екзаменів КРОК-1 та КРОК-2, а також середнього бала за всі роки навчання та підсумків складання ОСКІ (об'єктивний структурований клінічний іспит). Розрахунок відбуватиметься із точністю до 0,00001. Якщо майбутній інтерн має високий рейтинговий бал, то в нього більше шансів на отримання місця, відповідного до своїх заявок. Якщо жодна із заявок не спрацювала, то електронний розподіл запропонує варіанти, максимально наближені до зазначених абітурієнтом.

До впровадження електронного розподілу інтернатура в Україні мала певні недоліки. Процес був централізованим, але на місцях існувала можливість домовленостей між закладами охорони здоров’я та випускниками. Через це студенти з високими балами отримували менш бажані місця, тоді як абітурієнти з гіршим рейтинговим балом могли скористатися зв’язками. Крім того, значна частина розподілу проводилася в ручному режимі, що ускладнювало контроль за прозорістю процедури.

Джерело: https://moz.gov.ua/uk/vpershe-v-ukrayini-vipuskniki-medichnih-zvo-rozpodililisya-v-internaturu-cherez-elektronnu-sistemu-ponad-96-z-pershoyi-sprobi-otrimali-bazhani-miscya