Головна Новини Урологія та андрологія Сучасний аналіз сечі обіцяє точну діагностику раку сечового міхура в домашніх умовах

22 січня, 2025

Сучасний аналіз сечі обіцяє точну діагностику раку сечового міхура в домашніх умовах

Сучасний аналіз сечі обіцяє точну діагностику раку сечового міхура в домашніх умовах

За раннього виявлення рак сечового міхура виліковують у понад 90 % пацієнтів, проте захворювання має високий рівень рецидивів – 70 %, що рекомендує постійного моніторингу. Пізнє виявлення часто потребує серйозних операцій, таких як видалення сечового міхура з наступною імплантацією штучного органа або використання мішка для сечі, що значно знижує якість життя пацієнтів. Набори для аналізу сечі, що доступні зараз, мають низьку чутливість до виявлення пухлинних клітин, а цистоскопія, яка передбачає введення катетера в уретру для внутрішнього дослідження сечового міхура, є болючою процедурою з певними протипоказаннями.

Дослідницька група під керівництвом Янгдо Чонга з Корейського інституту науки і технологій та професора Сеок-Хо Канга з кафедри урології Сеульського національного університету розробила набір для діагностики раку сечового міхура, який можна зручно використовувати вдома. Новий тест може точно виявляти специфічні біомаркери раку сечового міхура без попередньої обробки зразків сечі.

Інноваційний тест створили, використовуючи принцип відшарування води та олії. Виявлення біомаркерів у сечі було складним через низьку концентрацію онкогенних частинок і вплив домішок, таких як кров (гематурія) або білок (протеїнурія). Пристрій у наборі використовує ферментативне вивільнення частинок спеціального гелю за присутності гіалуронідаз сечі – біомаркерів раку сечового міхура. Завдяки своїй плавучості частинки переходять зі зразка сечі в олійну плівку, де зміну флуоресценції можна виміряти за допомогою смартфона.

У клінічних випробуваннях, проведених за участю 80 пацієнтів і 25 здорових осіб, діагностичний набір допоміг виявити 88,8 % випадків раку, що є значним покращенням, порівнюючи з лише 20 % існуючих комерційних тестів. Примітно, що тоді як звичайні методи майже не здатні діагностувати ранні стадії раку сечового міхура, новий аналіз точно виявляє будь-які випадки. Зараз учені зосереджені на ширших дослідженнях і комерціалізації свого винаходу, окрім того, стартап було оцінено як пріоритетний на авторитетному конкурсі NST Convergence Startup Challenge 2024.

Джерело: https://www.nature.com/articles/s41551-024-01298-0