Фіолетовий день: Санофі привертає увагу до потреб 100 тисяч пацієнтів з епілепсією в Україні
Місто Київ, 31 березня 2017 р. Санофі в Україні, провідна компанія у сфері охорони здоров’я, підтримує проведення в чотирьох містах України спеціальних заходів, приурочених до Фіолетового дня.
Серед ініціатив — освітні лекції для дітей з епілепсією та їхніх батьків у м. Києві, Івано-Франківську, Харкові та Дніпрі, зйомка інформаційного відеоролика для пацієнтів і телеконференція для лікарів «Шлях пацієнта від дитячої до дорослої епілепсії». Основне завдання цих заходів — підвищити рівень обізнаності українців про епілепсію, сприяти підтримці пацієнтів та їхніх близьких, а також боротьбі зі стигматизацією захворювання.
Епілепсія — четверте у світі за кількістю хворих неврологічне захворювання, яке характеризується розладами діяльності мозку. За даними Міжнародної протиепілептичної ліги та Бюро епілепсії, у 90% пацієнтів воно розвивається ще в дитинстві, 70% випадків піддаються успішному лікуванню. У світі налічується близько 50 млн хворих на епілепсію1, в Україні — близько 100 тисяч пацієнтів2 і ще понад 25 тисяч дітей із цим діагнозом3.
Однією з основних проблем пацієнтів з епілепсією сьогодні є не тільки доступ до лікування, а й стигматизація, з якою вони стикаються протягом життя. Вона виникає не через особисте негативне ставлення до пацієнтів, а, скоріше, через те що люди не знають, як правильно поводитися з хворими на епілепсію, тому уникають контакту з ними.
Володимир Мартинюк, головний позаштатний спеціаліст МОЗ зі спеціальності «Дитяча неврологія», директор Українського медичного центру реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи МОЗ України: «В Україні спеціалізована медична допомога хворим на епілепсію перебуває на досить високому рівні та відповідає європейським стандартам. Ми вже досягли майже 70% ефективності у лікуванні епілепсії, як і в більшості країн Європи. Це надзвичайно високий показник: 20 років тому він не перевищував 40-50%.
Наразі пріоритетними для нас є інші завдання — подолати стигматизацію щодо дітей з епілепсією, їх дискримінацію в галузі освіти та зменшити фінансовий тягар придбання ліків для сімей із дітьми, хворими на епілепсію».
Віталій Кірик, керівник підрозділу визнаних препаратів та брендованих генериків Санофі в Україні: «Важливо розуміти, що епілепсія — одне з найпоширеніших неврологічних захворювань у світі. Хвороба має вагоме психологічне навантаження на пацієнтів та їхні сім’ї, що впливає на рівень адаптації людей з епілепсією в суспільстві. Тому завдання Санофі полягає не тільки в розробленні ефективних терапевтичних рішень, а й у здійсненні підтримки людей з епілепсією та підвищенні рівня обізнаності населення про захворювання».
Протягом останніх трьох років Санофі в Україні реалізує медико-соціальний проект, спрямований на підвищення обізнаності населення та соціальної адаптації людей з епілепсією. У рамках кампанії були проведені круглі столи з представниками медичної спільноти, громадських організацій та представників влади, майстер-класи для медичних фахівців і широкого загалу, вебінари та семінари для вчителів «Увага: епілепсія», запуск регіональних шкіл епілептолога, допомога в розробленні буклетів про надання першої допомоги при епілепсії та інформаційних матеріалів для педагогів і лікарів.
Про Санофі
Санофі, глобальний лідер у сфері охорони здоров’я, відкриває, розробляє й постачає терапевтичні рішення, орієнтовані на потреби пацієнтів. Санофі складається з п’яти глобальних бізнес-підрозділів: діабет і серцево-судинні захворювання, внутрішні захворювання та ринки, що розвиваються, Санофі Джензайм, Санофі Пастер і напрям безрецептурних препаратів. Санофі зареєстрована на фондових біржах у м. Париж, Франція (EURONEXT: SAN) та в м. Нью-Йорк, США (NYSE: SNY).
Контакти для отримання додаткової інформації:
Світлана Довгич
Керівник департаменту з питань корпоративних комунікацій
Санофі в Україні
Тел.: + 30 44 354 20 00
Svitlana.Dovgych@sanofi.com
1 http://www.who.int/mediacentre/factsheets/fs999/en.
2 http://moz.gov.ua/docfiles/dod276_ukp_2014.pdf, стор. 11.
3 Аналіз епідеміологічних досліджень диспансерної групи дітей з епілепсією з метою оптимізації надання медичної допомоги. Колектив авторів / Педіатрія. Зб. наук. праць співробіт. НМАПО ім. П. Л. Шупика, 2015; 24 (3): 335.
СТАТТІ ЗА ТЕМОЮ Неврологія
На платформі «Міжнародний конгрес з інфузійної терапії», котра є провайдером безперервного професійного розвитку для працівників охорони здоров’я в Україні, навесні в рамках Школи когнітивних порушень відбувся цикл вебінарів «Синаптичний сплеск». Доповідачем на всіх заходах був завідувач кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету, доктор медичних наук, професор Михайло Михайлович Орос....
Не існує ефективного лікування або методу профілактики ЦХДС, незважаючи на його загальновизнану важливість [25]. Лікування базується насамперед на боротьбі з судинними факторами ризику, профілактиці первинних і вторинних судинних подій [3]. Фактори ризику лакунарних інфарктів включають немодифіковані (вік, стать) і набуті фактори ризику (гіпертонія, куріння, цукровий діабет, фібриляція передсердь, гіпергомоцистеїнемія, хронічна хвороба нирок, ожиріння) ...
Проблема вертеброгенної патології є актуальною як на території України, так і в глобальному масштабі. Вертеброгенна радикулопатія не лише суттєво впливає на якість життя пацієнтів, а й може зумовити серйозні соціально-економічні наслідки. Отже, систематичне дослідження клінічних випадків, пов’язаних із цією патологією, – цікава та важлива задача для медичних спеціалістів як в аспекті діагностики, так і в аспекті терапії....
Дрібні церебральні судини (дрібні перфоруючі артерії, артеріоли, капіляри, венули та дрібні вени діаметром від 5 мкм до 2 мм), що розташовані в речовині головного мозку та субарахноїдальному просторі, відіграють важливу роль у підтримці перфузії мозкової тканини, нервів (vasa nervorum) і власної судинної мережі (vasa vasorum) [1]. Артеріальна гіпертензія (АГ) часто призводить до їх ушкодження, що зумовлює розвиток хвороби дрібних судин головного мозку (ХДСГМ), яку вважають однією з основних причин інсульту, судинної та змішаної деменції в осіб похилого віку, атактичних розладів. Крім того, ХДСГМ чинить негативний вплив на перебіг інших неврологічних хвороб, зокрема хвороби Альцгеймера та хвороби Паркінсона. Захворювання тривалий час перебігає малосимптомно і є найпоширенішою випадковою знахідкою при скануванні головного мозку [2]. Профілактика, своєчасна діагностика та лікування церебральної хвороби дрібних судин мають провідне значення у запобіганні зазначеним порушенням....