V Національний конгрес неврологів, психіатрів та наркологів України

17.04.2017

Стаття у форматі PDF.

16-17 березня в м. Харків відбувся V Національний конгрес неврологів, психіатрів та наркологів України «Неврологічна, психіатрична та наркологічна допомога в Україні: тенденції розвитку та сучасні виклики». Конгрес відбувається раз на п’ять років і збирає спеціалістів галузі з усієї країни.

Цьогоріч у широкомасштабному фаховому заході взяли участь понад 1000 провідних науковців і практичних лікарів зі всіх регіонів України. Організаторами конгресу виступили Національна академія медичних наук (НАМН) України, Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) України, Науково-практичне товариство неврологів, психіатрів та наркологів України, ДУ «Інститут неврології, психіатрії та наркології НАМН України», Харківський національний медичний університет, Харківська медична академія післядипломної освіти. Конгрес проходив під головуванням академіка НАМН України Віталія Івановича Цимбалюка.

Програма конгресу включала такі теми:

1. Основні напрями наукових досліджень у неврології, психіатрії та наркології в умовах українських реалій.

2. Інноваційні підходи, основані на даних доказової медицини, в діагностиці, терапії та реабілітації осіб із неврологічними, психічними та наркологічними розладами.

3. Стан неврологічної служби в Україні та можливості й перспективи міжнародної співпраці в психіатрії та наркології.

4. Стан психіатричної та медико-психологічної допомоги в Збройних силах України в умовах проведення антитерористичної операції.

На пленарному засіданні конгресу з доповідями виступили директор ДУ «Інститут неврології, психіатрії та наркології НАМН України», доктор медичних наук, професор Петро Власович Волошин, головний спеціаліст МОЗ України за спеціальністю «Неврологія», завідувач відділу судинної патології головного мозку ДУ «Інститут неврології, психіатрії та наркології НАМН України», доктор медичних наук, професор Тамара Сергіївна Міщенко, заступник директора з наукової роботи, керівник відділу неврозів і пограничних станів ДУ «Інститут неврології, психіатрії та наркології НАМН України», доктор медичних наук, професор Наталія Олександрівна Марута та організатори у сфері охорони здоров’я. Під час виступів було окреслено основні напрями наукових досліджень у галузі неврології, психіатрії та наркології, дійсність і перспективи неврологічної служби в Україні, шляхи покращення надання медичної допомоги при неврологічних і психічних захворюваннях.

71

Учасники конгресу зауважили, що неврологія, психіатрія, наркологія й медична психологія мають не тільки медичне, а й велике соціальне значення. Психоневрологічне здоров’я й психічне благополуччя не лише є основою якості життя та професійної діяльності людини, а й відіграє значну роль у зміцненні обороноздатності країни, і це особливо важливо сьогодні в умовах гібридної війни, за якої інформа- ційно-психологічна складова має неабияке значення.

На пленарному засіданні на честь відкриття конгресу провідних спеціалістів галузі було урочисто відзначено почесними грамотами та пам’ятними статуетками від імені організаційного комітету.

72

У рамках конгресу відбулося 6 науково-практичних симпозіумів, 6 секційних засідань неврологів, 4 секційні засідання психіатрів, 3 секційні засідання наркологів, 1 засідання медичних психологів, 5 освітніх лекцій, наради та майстер-класи, а також 244 стендові доповіді. Під час конгресу багато уваги було приділено результатам вивчення нових фармацевтичних препаратів, які застосовують у неврології та психіатрії. Інтерес широкої аудиторії викликали виступи доповідачів, присвячені висвітленню сучасних принципів діагностики й лікування шизофренії, депресії, біполярного афективного розладу та епілепсії.

Масштабні науково-практичні заходи, де медична спільнота з різних міст занурюється в атмосферу обміну інформацією, обговорює нагальні питання та ділиться новим досвідом, є як ніколи важливими під час трансформаційних процесів, що відбуваються в Україні. Це також прекрасна можливість залучення молодих кадрів у науку й практичну медицину.

Генеральними партнерами конгресу виступили український виробник лікарських засобів «Фарма Старт», компанія швейцарської фармацевтичної групи «АСІНО», американська фармацевтична компанія Pfizer та французька фармацевтична ком- панія Sanofi, які були представлені інформативними стендами.

Детальне викладення лекцій провідних фахівців у галузі неврології, психіатрії та наркології читайте в цьому та наступних тематичних номерах газети.

Випуск лікарських засобів для лікування шизофренії, депресії, біполярних афективних розладів, епілепсії та нейропатичного болю є провідним напрямом діяльності «Фарма Старт», компанії швейцарської фармацевтичної групи «АСІНО». «АСІНО», міжнародна фармацевтична компанія зі штаб-квартирою в м. Цюрих, Швейцарія, вже понад 170 років спеціалізується на розробці й виробництві високоякісних генеричних та інноваційних лікарських засобів і просуває свою продукцію в інтересах пацієнтів у більш ніж 80 країнах світу.

«АСІНО» постачає готову продукцію власної розробки і/або надає готові рішення – від розробки й реєстрації препаратів до контрактного виробництва, упаковки та логістики. Під брендом «АСІНО» компанія поширює високоякісну продукцію в країнах Близького Сходу, Південної Африки, СНД і Латинської Америки.

Більше інформації щодо діяльності «АСІНО» в Україні та світі можна отримати на офіційних веб-сайтах http://www.acino.ua та http://www.acino.swiss відповідно.

СТАТТІ ЗА ТЕМОЮ Неврологія

29.08.2023 Неврологія «Синаптичний сплеск»: як підтримати когнітивні функції, щоб потім не перейшло в ніколи

На платформі «Міжнародний конгрес з інфузійної терапії», котра є провайдером безперервного професійного розвитку для працівників охорони здоров’я в Україні, навесні в рамках Школи когнітивних порушень відбувся цикл вебінарів «Синаптичний сплеск». Доповідачем на всіх заходах був завідувач кафедри неврології, нейрохірургії та психіатрії Ужгородського національного університету, доктор медичних наук, професор Михайло Михайлович Орос....

24.08.2023 Неврологія Терапія та сімейна медицина Церебральна хвороба дрібних судин: механізми виникнення, клінічні прояви, діагностика та ведення пацієнтів

Не існує ефективного лікування або методу профілактики ЦХДС, незважаючи на його загальновизнану важливість [25]. Лікування базується насамперед на боротьбі з судинними факторами ризику, профілактиці первинних і вторинних судинних подій [3]. Фактори ризику лакунарних інфарктів включають немодифіковані (вік, стать) і набуті фактори ризику (гіпертонія, куріння, цукровий діабет, фібриляція передсердь, гіпергомоцистеїнемія, хронічна хвороба нирок, ожиріння) ...

24.08.2023 Неврологія Терапія та сімейна медицина Ускладнений перебіг вертеброгенної радикулопатії

Проблема вертеброгенної патології є актуальною як на території України, так і в глобальному масштабі. Вертеброгенна радикулопатія не лише суттєво впливає на якість життя пацієнтів, а й може зумовити серйозні соціально-економічні наслідки. Отже, систематичне дослідження клінічних випадків, пов’язаних із цією патологією, – ​цікава та важлива задача для медичних спеціалістів як в аспекті діагностики, так і в аспекті терапії....

21.08.2023 Психіатрія Перший епізод психозу: можливості раннього втручання

Зміцнення психічного здоров’я населення є одним із найважливіших завдань охорони здоров’я в усіх країнах світу. Особливого значення у стратегіях довгострокових наслідків надають ранньому втручанню в разі виявлення клінічного високого ризику психозу, що допомагає запобігти розвитку патологічного процесу, зберегти соціальне функціонування і якість життя пацієнтів. Зокрема, ці проблеми розглядали в межах Науково-практичної конференції «Психічні та психологічні розлади під час війни: лікування та реабілітація», що відбулася наприкінці травня у форматі онлайн. ...